سه شنبه 02 مرداد 1403    2024/7/23

سه شنبه 27 تیر 1402 ، 45 : 9

کد خبر :

روند افزایشی قیمت نفت ازسرگرفته شد

قیمت نفت پس از ریزشی که شب گذشته متحمل شد، در معاملات روز سه شنبه بازار آسیا، اندکی افزایش یافت.

به گزارش سبحان ، بهای معاملات نفت برنت با ۲۶ سنت افزایش، به ۷۸ دلار و ۶۷ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۹ سنت افزایش، به ۷۴ دلار و ۴۴ سنت در هر بشکه رسید. هر دو شاخص روز دوشنبه تحت تاثیر آمار رشد ضعیف تولید ناخالص داخلی چین، بیش از ۱.۵ درصد سقوط کرده بودند.

فعالان بازار منتظر انتشار آمار هفتگی ذخایر نفت آمریکا در روز سه شنبه هستند و انتظار می‌رود آمار نشان دهد ذخایر نفت و فرآورده‌های نفتی، هفته گذشته کاهش پیدا کرده است. چهار تحلیلگر در نظرسنجی رویترز برآورد کردند که ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۱۴ ژوییه، به میزان ۲.۳ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است.

جون رونگ ییپ، استراتژیست ارشد شرکت آی جی در سنگاپور گفت: آمار ضعیف تولید ناخالص داخلی چین که روز دوشنبه منتشر شد، روند صعودی قیمت‌ها را محدود کرده است زیرا نگرانی‌هایی نسبت به احیای تقاضا برای سوخت، به وجود آورده است.

تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه دوم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۶.۳ درصد رشد کرد ،در حالی که تحلیلگران نرخ رشد را ۷.۳ درصد پیش بینی کرده بودند.

در این بین، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش جدیدی، پیش بینی کرد تولید نفت شیل آمریکا در اوت، به حدود ۹.۴۰ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا خواهد کرد که نخستین کاهش ماهانه از دسامبر سال ۲۰۲۲ خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، عرضه جهانی نفت ممکن است با ازسرگیری فعالیت دو میدان نفتی در لیبی که هفته گذشته تعطیل شده بودند، تقویت شود. تولید این دو میدان به دلیل اعتراض به ربوده شدن یک وزیر سابق، متوقف شده بود.


سه شنبه 27 تیر 1402 ، 45 : 9

کد خبر :

بازدید : 141
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها