سه شنبه 28 فروردین 1403    2024/4/16

سه شنبه 27 تیر 1402 ، 29 : 9

کد خبر :

در دیدار وزیر ارتباطات با نمایندگان مردم انجام شد؛

پیگیری و بررسی وضعیت توسعه ارتباطات روستایی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مطالبات و مشکلات مردم در حوزه‌های انتخابی این نمایندگان را بررسی و دستورات لازم را ابلاغ کرد.

به گزارش سبحان ، از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه دیدارهای هفتگی خود با نمایندگان مردم با «مرتضی محمود وند» نماینده مردم خرم آباد و چگنی، «الهام آزاد» نماینده مردم نایین، خور و بیابانک و «رضا حاجی پور» نماینده آمل دیدار کرد.

وزیر ارتباطات در دیدار با نماینده مردم نایین، خور و بیابانک با اشاره به اقدامات انجام شده در این منطقه، گفت: از ۴۸ روستای بالای بیست خانوار این منطقه تنها یک روستا بدون اینترنت و ۳ روستا نیز نیاز به ارتقای کیفیت دارد که این اقدامات تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد.

زارع‌پور تاکید کرد: ۱۰ روستای این منطقه در دولت سیزدهم به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کردند.

الهام آزاد نیز در این جلسه به مشکلات مربوط به آنتن‌دهی و فیبرنوری در برخی از جاده‌ها و مناطق حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و وزیر ارتباطات نیز دستورات لازم را برای پیگیری و رفع این مشکلات صادر کرد.

وزیر ارتباطات دردیدار با نماینده خرم آباد و چگنی نیز به ۴۳۹ روستای بالای بیست خانوار حوزه انتخابیه این نماینده اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۳۹۶ روستا به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و ۶۲ روستای باقی مانده نیز تا پایان سال جاری به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

وی افزود: در این منطقه به دلیل کوهستانی بودن مشکلات مربوط به جاده و برق وجود دارد که باعث کندی توسعه ارتباطات روستاها در این منطقه می شود.

محمود وند نیز با اشاره به برخی از مشکلات ارتباطی در این مناطق از وضعیت مدیریت و نظارت بر شرکت مخابرات ایران نیز سوال کرد که وزیر ارتباطات در پاسخ با اشاره به اینکه این شرکت در سال‌های گذشته خصوصی شده و دولت در آن نقشی ندارد، گفت: البته وزارت ارتباطات مانند همه اپراتورهای دیگر بر وضعیت و کیفیت ارائه خدمات و سرویس‌ها این شرکت نظارت دارد و پیگیری‌های خود را انجام می‌دهد.

زارع‌پور برای بررسی بهتر ارتباطات در این منطقه با یکی از ساکنان روستای «دلبرسادات پایین» لرستان تماس گرفت و وضعیت ارتباطات در این روستا را بررسی کرد. بر اساس همین گزارش، وزیر ارتباطات در آخرین دیدار خود با نمایندگان مردم با نماینده مردم آمل دیدار کرد و درباره توسعه ارتباطات در روستاهای این منطقه نیز گفت: از ۲۸۴ روستای شهرستان آمل ۲۷۹ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند و ۱۴ روستای باقی مانده نیز تا پایان سال جاری به اینترنت پرسرعت متصل می‌شوند.


سه شنبه 27 تیر 1402 ، 29 : 9

کد خبر :

بازدید : 112
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها