يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

سه شنبه 27 تیر 1402 ، 24 : 9

کد خبر :

دکتر رئیسی در جشن احیای واحدهای راکد استان کهگیلویه و بویراحمد:

دولت مصمم به احیای همه واحد‌های تولیدی است که در دهه گذشته به تعطیلی کشیده شده‌اند

رئیس جمهور با اشاره به احیای 5 هزار واحد صنعتی و تولیدی در دولت مردمی و در قالب نهضت احیای واحد‌های اقتصادی راکد و تعطیل اظهار داشت: دولت مصمم به احیای همه واحد‌های تولیدی و صنعتی است که در دهه گذشته به تعطیلی کشیده شده‌اند.

دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز دوشنبه در جریان دومین سفر دولت مردمی به کهگیلویه و بویراحمد، در مراسم جشن احیای واحد‌های تولیدی و صنعتی راکد استان، ضمن ابراز رضایت از خوشحالی و خرسندی کارگران کارخانه قند یاسوج و خانواده آنها در نتیجه احیای این کارخانه گفت: احیای واحد‌های صنعتی وتولیدی راکد و تعطیل شده در دستور کار دولت است و وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت نیز مصمم است این مسیر را با قوت ادامه دهد.
رئیس جمهور با اشاره به احیای 5 هزار واحد صنعتی و تولیدی در دولت مردمی و در قالب نهضت احیای واحد‌های اقتصادی راکد و تعطیل افزود: دولت مصمم به احیای همه واحد‌های تولیدی و صنعتی است که در دهه گذشته به تعطیلی کشیده شده‌اند.
دکتر رئیسی با بیان اینکه با احیای واحد‌های تولیدی و صنعتی راکد و تعطیل بخش قابل توجهی از مشکل اشتغال نیز حل خواهد شد، تصریح کرد: آنچه که امروز با بهره‌برداری از سد چمشیر، مجتمع پتروشیمی گچساران و احیای واحد‌های اقتصادی راکد حاصل شد، جلوه‌ای از شعار« ما می توانیم» ملت ایران است.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه به برکت خون شهدا، ایثار ایثارگران و همت و مجاهدت شما کارگران و خانواده صبورتان، دشمن خواست و نتوانست، اما ما خواستیم و توانستیم، افزود: اینکه با احیای کارخانه قند یاسوج 130شغل احیا،70 فرصت شغلی دیگر در انتظار جذب نیروی کار و برای 600 نفر نیز به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی شده، اقدام بسیار ارزشمندی است که با همت کارگران، این کارخانه به جایگاه برتر و بالاتری هم خواهد رسید.
دکتر رئیسی همچنین احیای 18 هزار فرصت شغلی در نتیجه احیای 5 هزار واحد صنعتی و تولیدی راکد را گامی مهم و شایسته تقدیر در کاستن از بیکاری و احیای امید در جامعه دانست.
رئیس جمهور همچنین به وضعیت کارخانه آرد یاسوج در مجاورت کارخانه قند این شهر نیز اشاره کرد و به سازمان اقتصادی کوثر دستور داد که ظرف مدت 2 ماه این کارخانه را مجددا راه‌اندازی کند و در غیر اینصورت مالکیت آن به سازمان دیگری واگذار خواهد شد.
دکتر رئیسی با بیان اینکه امروز همه ما در جهت رشد تولید مسئولیت و ماموریت داریم، تصریح کرد: تحقق این مهم با تکیه بر ظرفیت‌های کشور و زنان و مردان مصمم و با اراده کاملا امکان پذیر است و نمی‌شود و نمی‌توانیم در فرهنگ ما جایی ندارد.


سه شنبه 27 تیر 1402 ، 24 : 9

کد خبر :

بازدید : 84
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها