سه شنبه 01 خرداد 1403    2024/5/21

سه شنبه 27 تیر 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

دکتر رئیسی در اجتماع باشکوه مردم یاسوج:

استقبال باشکوه مردم از خادمان خود نشانه دلدادگی آنان به انقلاب بوده و ریشه در سلحشوری اهالی کهگیلویه و بویراحمد دارد

رئیس جمهور خطاب به کارگزاران و مدیران دستگاه‌ها در کهگیلویه و بویراحمد کار و مدیریت جهادی را نیاز اصلی امروز عنوان و تصریح کرد: نباید در ادارات شاهد روابط ناسالم، اعمال نفوذ و پارتی‌بازی باشیم؛ مردم انتظار دارند که ادارات و سازمان‌ها مسئولانه در خدمت آنها باشند و از هر گونه رابطه ناسالم پرهیز کنند.

دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر امروز دوشنبه در ادامه برنامه‌های دومین سفر دولت مردمی به استان کهگیلویه و بویراحمد، با قدردانی از استقبال گرم مردم یاسوج از خادمان خود و ابراز خرسندی از حضور در جمع پرشور آنان، این حضور باشکوه را نشانه عشق مردم به نظام و انقلاب و ولایت‌مداری آنان دانست که ریشه در سلحشوری اهالی کهگیلویه و بویراحمد در تاریخ و در عرصه‌های دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌ها دارد.
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز وضعیت استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به قبل از انقلاب بسیار متفاوت شده و تلاش‌های زیادی برای پیشرفت استان صورت گرفته است، در عین حال تاکید کرد که برای رسیدن به وضعیت مطلوب همچنان باید بیشتر تلاش کرد.
دکتر رئیسی با اشاره به بهره‌برداری از برخی طرح‌های مصوب دور اول سفر استانی دولت مردمی به کهگیلویه و بویراحمد از جمله سد چمشیر، مجتمع پتروشیمی گچساران و ده‌ها کارخانه‌ای که امروز پس از سال‌ها رکود و تعطیلی به مدار تولید بازگشته‌اند، گفت: پیش از این سفر نیز نیازهای استان شناسایی و تصمیمات لازم برای تامین آنها اتخاذ شده است.
رئیس جمهور تامین مسکن مورد نیاز مردم و نیز توجه به ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری را از جمله مطالبات اصلی مردم و مسائل مورد توجه دولت در این سفر برشمرد و افزود: شخصا پیگیر مسئله مسکن مردم هستم و در این راستا جلسات شورای‌عالی مسکن را حداقل ماهی یکبار تشکیل می‌دهم. در زمینه اشتغال نیز آمار حاکی از کاهش نرخ بیکاری است، اما همچنان به تلاش بیشتری برای رسیدن به وضعیت مطلوب در این زمینه نیاز داریم.
دکتر رئیسی توسعه جاده‌های مواصلاتی به منظور توسعه گردشگری و کاهش سوانح جاده‌ای را از دیگر اولویت‌ها و زیرساخت‌های مورد نیاز استان دانست و اظهار داشت: امروز در راستای توسعه زیرساخت‌های استان، سد چمشیر به بهره‌برداری رسید و تکمیل نیز در دست پیگیری است.
رئیس جمهور خطاب به کارگزاران و مدیران دستگاه‌ها در کهگیلویه و بویراحمد کار و مدیریت جهادی را نیاز اصلی امروز عنوان و تصریح کرد: نباید در ادارات شاهد روابط ناسالم، اعمال نفوذ و پارتی‌بازی باشیم؛ مردم انتظار دارند که ادارات و سازمان‌ها مسئولانه در خدمت آنها باشند و از هر گونه رابطه ناسالم پرهیز کنند.
دکتر رئیسی همچنین با اشاره به بازدید خود از منطقه زلزله‌زده سی‌سخت در ابتدای دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: امروز شاهد هستیم که 2 هزار واحد مسکونی در این منطقه بازسازی و مقاوم‌سازی شده است.
رئیس جمهور با ابراز خشنودی از آمار 20 درصدی عضویت زنان در هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان، گفت: رهبر معظم انقلاب نیز در سفر به کهگیلویه و بویراحمد بر اهمیت کرامت اجتماعی زنان تاکید داشتند و امروز خوشحالیم که زنان استان همت کرده و حضور موثری در فعالیت‌های اجتماعی و علمی و سیاسی دارند.
دکتر رئیسی همچنین با اشاره به حضور 70 درصدی نیروهای بومی در ترکیب کارکنان پتروشیمی گچساران افزود: بومی‌گزینی در شرایط برابر قطعا اولویت دارد و توصیه ما به مدیران همواره توجه به توانمندی‌های استان‌ها است.
رئیس جمهور به فرمایش امام راحل که عشایر را ذخایر کشور معرفی کردند نیز اشاره کرد و اظهار داشت: مسئولان باید در عمل و نه صرفا با سخن قدردان عشایر باشند و از آنان حمایت کنند. البته اقدامات خوبی در این زمینه از سوی دولت انجام شده که باید تکمیل شود.
دکتر رئیسی در بخش دیگری از سخنانش به مدیران استان تاکید کرد که در زمینه انجام مسئولیت‌های خود و انتخاب نیروها از دیگر مسئولان استانی مشورت بگیرند، اما به هیچ وجه تحت نفوذ آنان نباشند، چرا که مسئولیت اقدامات و انتصابات استانی شرعا بر عهده آنان است و آنها باید نسبت به آن پاسخگو باشند.
رئیس جمهور با بیان اینکه مکرر اعلام کرده‌ام که هر کس آمادگی کار تحولی، انقلابی و جهادی ندارد از مسیر ایجاد تحول کنار گذاشته شود، گفت: دولت مردمی لحظه‌ای آرام ندارد و همه موجودیت خود را در خدمتگزاری به شما زنان و مردان باغیرت کشور تعریف می‌کند؛ تمام هم و غم ما تامین مطالبات شماست و هیچ شأنی جز خدمتگزاری و نوکری شما مردم برای خود قائل نیستیم و به این خدمتگزاری افتخار می‌کنیم.


سه شنبه 27 تیر 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

بازدید : 141
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها