پنجشنبه 30 فروردین 1403    2024/4/18

دوشنبه 26 تیر 1402 ، 43 : 15

کد خبر :

افزایش تقاضای شرکت های کره جنوبی برای جذب کارگران خارجی

براساس نظرسنجی اتاق بازرگانی و صنعت کره جنوبی، حدود نیمی از شرکت های این کشور خواستار افزایش سهمیه استخدام کارگران خارجی هستند؛ موضوعی که حکایت از معضل کاهش جمعیت و نیز پیر شدن جمعیت آن دارد.

به گزارش روز دوشنبه سبحان، از کریا تایمز، نظرسنجی اتاق بازرگانی و صنعت کره جنوبی درباره افزایش جذب کارگران خارجی با حضور ۵۰۲ شرکت که کارگران غیر کره ای استخدام می کنند انجام شد و ۴۶.۸ درصد خواستار افزایش سطح کنونی کارگران از ۱۱۰ هزار نفر تا سال ۲۰۲۴ بودند. حدود ۴۳.۲ درصد نیز ترجیح دادند آمار کنونی حفظ شود، درحالی که تنها ۹.۲ درصد پیشنهاد کاهش این میزان را داشتند.

دولت کره جنوبی اخیرا سهمیه نیروی کار خارجی غیرحرفه ای که با روادید نوع ای-۹ وارد خاک این کشور شدند را به ۱۱۰ هزار نفر از سال ۲۰۲۲ که ۶۹ هزار نفر ثبت شده بود افزایش داده است. این روادید برای جبران کمبود نیروی کاری که از زمان همه گیری ویروس کرونا آغاز شد صادر شده است که برای کارگران در بخش های کشاورزی و کارخانه ها به مدت ۴ سال و ۱۰ ماه است.

کمیته سیاست کارگران خارجی کره جنوبی که تحت نظر دفتر نخست وزیر این کشور است سهمیه سالانه کارگران خارجی را تعیین می کند و به بازنگری و پذیرش برنامه های مرتبط با کارگران خارجی مشغول است.

بیش از نیمی از شرکت هایی که در این نظرسنجی شرکت کردند یعنی ۵۷.۲ درصد کمبود کارگران خارجی غیرحرفه ای را گزارش کردند. این شرکت ها همچنین از محدودیت های قانونی درباره استخدام افراد خارجی و مشکلات پیدا کردن کارگر مناسب شکایت کردند.


دوشنبه 26 تیر 1402 ، 43 : 15

کد خبر :

بازدید : 183
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها