يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

دوشنبه 26 تیر 1402 ، 34 : 15

کد خبر :

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران:

۳ هکتار به مساحت بندر ایرانی سالیانکا اضافه شد

گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در راستای توسعه تجارت ایران و روسیه و تقویت حمل بار از طریق کریدور شمال- جنوب سه هکتار زمین به مساحت بندر ایرانی سالیانکا در آستاراخان روسیه اضافه کرد.

به گزارش سبحان، از گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، در راستای توسعه و تسهیل روابط تجاری ایران و روسیه و تقویت حمل بار از کریدور شمال- جنوب، طرح توسعه بندر ایرانی سالیانکا در آستاراخان روسیه کلید خورد که بر این اساس، سه هکتار زمین به عرصه این بندر اضافه شده است.

بندر سالیانکا با مساحت پانزده هکتار و دارا بودن پنج پست اسکله، در حال حاضر بزرگترین بندر منطقه آستاراخان به شمار می‌رود.

افزایش پسکرانه بندر سالیانکا به مقدار سه هکتار در راستای افزایش ظرفیت بندر از محل منابع درآمدی این بندر انجام شده و برنامه‌ریزی برای افزایش سه هکتار دیگر نیز در دست اقدام است؛ این در شرایطی است که با تحولات صورت گرفته در حوزه سخت افزاری و مدیریتی در بندر سالیانکا، عملیات این بندر نسبت به گذشته ۳۵ درصد افزایش یافته است.

نکته حائز اهمیت آن است که افزایش ظرفیت برای یک بندر مستلزم توسعه پسکرانه بوده که به همین سبب با خرید و اجاره زمین، توسعه آن کلید خورده است؛ بنابراین انتظارمی رود مساحت بندر در مجموع تا پایان سال، به بیست و یک هکتار برسد که این به معنای، افزایش ۴۰ درصدی ظرفیت پسکرانه است.

به گزارش سبحان، ۵۳ درصد از سهام بندر سالیانکای روسیه که در شمال غرب دریای خزر و در دهانه رود ولگا قرار دارد تحت مالکیت گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.


دوشنبه 26 تیر 1402 ، 34 : 15

کد خبر :

بازدید : 142
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها