يكشنبه 03 تیر 1403    2024/6/23

دوشنبه 26 تیر 1402 ، 47 : 14

کد خبر :

تصریح دکتر ایمانیه در جلسه دفع آفات نباتی:

امنیت غذایی مردم؛ خط قرمز تصمیم گیری ها/ محصولات کشاورزی شناسه دار شوند

دکتر ایمانیه امنیت غذایی مردم را خط قرمز تصمیم گیری ها عنوان کرد و خواستار شناسه دار کردن محصولات کشاورزی شد و گفت: اسلام به طعام و غذای مردم به دفعات تاکید کرده اما اقدامات دستگاه‌های مسئول، در حد این تاکیدات نبوده است؛ می‌بایست گام‌ها و اقدامات پیشگیرانه به نفع مردم و سلامت ایشان برداشته شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه صبح امروز در جلسه بررسی راهکارهای دفع آفات نباتی، امنیت غذایی مردم را خط قرمز تصمیم گیری‌ها عنوان کرد و گفت: اسلام به طعام و غذای مردم به دفعات تاکید کرده اما اقدامات دستگاه‌های مسئول، در حد این تاکیدات نبوده است؛ می‌بایست گام‌ها و اقدامات پیشگیرانه به نفع مردم و سلامت ایشان برداشته شود.
استاندار فارس افزود: جهاد کشاورزی استان موظف است تا پایان سال جاری، قسمتی از ظرفیت مزارع هشت محصول اصلی را شناسه‌دار کند؛ کشاورزان می‌توانند به صورت داوطلبانه برای شرکت در این طرح همکاری نمایند.
وی، بر تدوین بسته‌های حمایتی و تشویقی برای مشارکت کنندگان در این طرح تاکید کرد و گفت: با همکاری همه نهادهای اجرایی و استفاده از ظرفیت شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و سازمان صدا و سیما، برای تولید کنندگان محصولات ارگانیک بسته‌های تشویقی تدوین و از ایشان حمایت خواهد شد.
دکتر ایمانیه به فروش سموم در داروخانه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: حداکثر طی مدت ۳ ماه می‌بایست فروش سموم ضدآفات بدون نسخه در سطح استان ممنوع شود؛ می بایست نسخه‌ها بر بسترهای الکترونیکی نوشته شود. می توان از تجربه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این زمینه استفاده گردد.
وی تصریح کرد: کارخانه‌های تولید کننده سموم کشاورزی می‌بایست محصولات خود را با نظارت سازمان جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌ها و نهادهای ذی ربط توزیع کرده و به فروش برسانند.
نماینده عالی دولت در فارس خواستار هم افزایی دستگاه‌های مسئول برای استفاده از تجهیزات در اختیار سازمان‌ها شد و افزود: تلاش می‌شود تا اعتبار مورد نیاز برای تامین تجهیزات آزمایشگاهی، برای تکمیل تجهیزات موجود در آزمایشگاه مرجع غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با مشارکت ۵۰ درصدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت جهاد کشاورزی تامین شود.


دوشنبه 26 تیر 1402 ، 47 : 14

کد خبر :

بازدید : 131
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها