يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

دوشنبه 26 تیر 1402 ، 45 : 14

کد خبر :

در دفتر استاندار فارس:

خانواده ۱۱ فرزندی سروستانی صاحب زمین رایگان شدند

دکتر ایمانیه با اشاره به عزم جدی مدیران استان فارس در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، از همراهی خوب و جدی برای اجرای این قانون در استان خبر داد و گفت: تا کنون در فارس هزار و ۳۵۷ قطعه زمین ۲۰۰ متری یا واگذار شده یا در حال واگذاری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس دکتر محمدهادی ایمانیه در حاشیه اهدا زمین رایگان به خانواده ای که صاحب ۱۱ فرزند بودند، اجرای قانون صیانت از جمعیت را دستور کار مدیران ارشد استان عنوان کرد و گفت: خانواده آقای رمضانی اهل روستای کت گنبد شهرستان سروستان به دلیل جمعیت زیاد و دارا بودن شرایط واگذاری زمین رایگان، یک قطعه زمین در سروستان به آن‌ها واگذار شد؛ یکی از مواد قانونی صیانت از جمعیت  اهدای یک قطعه زمین ۲۰۰ متری به مشمولین این قانون می باشد که خارج از قانون نهضت ملی مسکن است.

دکتر ایمانیه با بیان اینکه متراژ زمین‌های واگذار شده در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ۲۰۰ متری است، افزود: زمین واگذار شده به خانواده پر جمعیت آقای رمضانی ۳۲۰ متری است و مبلغ اضافه بر ۲۰۰ متر را استانداری فارس پرداخت خواهد کرد.

استاندار فارس با اشاره به عزم جدی مدیران استان فارس در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، از همراهی خوب و جدی برای اجرای این قانون در استان خبر داد و گفت: تا کنون در فارس هزار و ۳۵۷ قطعه زمین ۲۰۰ متری یا واگذار شده یا در حال واگذاری است.

دکتر ایمانیه افزود: در فارس تا امروز حدود ۲ هزار خانواده دارای سه فرزند که فرزند آخر آن‌ها متولدین بعد از آبان ۱۴۰۰ و خانواده‌های ۴ فرزندی که همه فرزندان آن‌ها زیر ۲۰ سال باشند شناسایی شده اند و در حال دریافت زمین ۲۰۰ متری هستند.بر اساس این قانون تا کنون در فارس هزار و ۳۵۷ قطعه زمین یا واگذار شده یا در حال واگذاری است.

نماینده عالی دولت در فارس در ادامه به قانون جوانی جمعیت و دلایل تصویب آن اشاره کرد و گفت: در تدوین این قانون صرفا افزایش فرزند ملاک نیست بلکه افزایش فرزند با رویکرد تربیت ایرانی و اسلامی نیز مد نظر است.
وی تصریح کرد: فرزندان ارزشمند‌ترین و پاکترین هدیه‌ای هستند که از جانب خداوند به امانت به ما سپرده شده و به نوعی ما را بر سرنوشت آنها حاکم کرده است لذا وظیفه داریم که این بار مسئولیت را به بهترین روش‌ به سرانجام برسانیم؛ لازمه تربیت صحیح کودک، یاری گرفتن از قرآن و احادیث و رعایت موازین اسلامی است.


دوشنبه 26 تیر 1402 ، 45 : 14

کد خبر :

بازدید : 136
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها