شنبه 29 اردیبهشت 1403    2024/5/18

دوشنبه 26 تیر 1402 ، 35 : 11

کد خبر :

مرکز رسانه قوه قضائیه:

آزادی حمید قره حسنلو و همسرش صحت ندارد

قوه قضائیه شایعات آزاد شدن حمید قره حسنلو و همسرش که در پرونده شهادت شهید عجمیان دستگیر و دادگاهی شدند را تکذیب کرد.

به گزارش گروه قضائی خبرگزاری سبحان، به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، طی ساعت‌های اخیر شایعاتی مبنی بر آزاد شدن حمید قره حسنلو و همسرش که در پرونده شهادت شهید عجمیان دستگیر و دادگاهی شدند منتشر شده است.

پیگیری شایعه منتشر شده از مراجع قضایی نشان می‌دهد در پرونده قضایی این فرد و همسرش فرزانه قره حسنلو اتفاق جدیدی نیفتاده است و هر دوی این افراد در زندان به سر می‌برند.

گفتنی است در حال حاضر پرونده حمید قره حسنلو و فرزانه قره حسنلو در دیوانعالی کشور در حال بررسی است و حکم جدیدی در این پرونده صادر نشده است.

به گزارش خبرگزاری فارس،  دوازدهم آبان ماه سال گذشته بود که تعدادی از اغتشاشگران در اطراف آرامستان بهشت سکینه و کمالشهر کرج به بهانه شرکت در مراسم چهلم یکی از جانباختگان اغتشاشات با ایجاد ناآرامی و ریختن سنگ و چوب و نخاله‌های ساختمانی، اقدام به بستن آزاد راه کرج – قزوین و اختلال در عبور و مرور خودروها، تخریب اموال عمومی و خصوصی و ضرب و جرح مأموران کردند.

در حوادث این روز، سیدروح‌الله عجمیان یکی از حافظان امنیت مظلومانه به شهادت رسید.

در این پرونده در مجموع برای ۱۶ نفر از متهمان قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست صادر و در تاریخ ۹ آذر جلسات دادگاه انقلاب اسلامی و دادگاه کیفری یک استان البرز برای رسیدگی به اتهام افراد دخیل در شهادت روح الله عجمیان و حوادت آن روز بهشت سکینه کرج  برگزار شد.

در جلسات دادگاه متهمان صراحتاً نحوه شهادت سید روح‌الله عجمیان را تشریح و به نقش خود در این جنایت اعتراف کردند. همچنین تصاویر و اسناد مرتبط با این واقعه نیز در دادگاه به نمایش در آمد.

2 نفر از متهمان این پرونده به نام های محمد مهدی کرمی و سیدمحمد حسینی به عنوان عوامل اصلی جنایتی که منجر به شهادت مظلومانه، سیدروح‌الله عجمیان شد؛  ۱۷ دی ماه ۱۴۰۱ به دار مجازات آویخته شدند.


دوشنبه 26 تیر 1402 ، 35 : 11

کد خبر :

بازدید : 137
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها