سه شنبه 28 فروردین 1403    2024/4/16

دوشنبه 26 تیر 1402 ، 54 : 10

کد خبر :

مشاور نخست وزیر عراق:

مشاور السودانی سفر نخست‌وزیر را فرصتی برای تاکید بر حمایت عراق از سوریه خواند

مشاور نخست وزیر عراق تاکید کرد که سفر نخست وزیر این کشور به سوریه فرصتی برای تاکید بر حمایت عراق از وحدت، امنیت و ثبات سوریه است.

به گزارش سبحان ، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، فادی الشمری، مشاور نخست وزیر عراق تاکید کرد که سفر محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق به سوریه در پاسخ به دعوت رسمی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه انجام شد و این سفر فرصتی برای تاکید بر حمایت عراق از وحدت، امنیت و ثبات سوریه و یادآوری حمایت عراق از بازگشت سوریه به اتحادیه عرب و قرار گرفتن در جایگاه عادی خود است.

الشمری اظهار کرد: این سفر به منزله تاکیدی بر پشتیبانی عراق از تلاش‌های انجام شده برای لغو محاصره مردم سوریه و حمایت آن از تلاش‌ها برای برقراری آرامش در منطقه و همکاری‌های مشترک میان دو کشور و کشورهای منطقه جهت برقراری آرامشی است که ورودی اصلی توسعه اقتصادی است.

مشاور السودانی در ادامه گفت: این سفر بر بررسی چالش‌های مشترک دو کشور از جمله مساله پناهجویان، کمبود آب و پیامدهای زیست‌محیطی آن بر دو کشور و نیز مبارزه با خرید و فروش مواد مخدر متمرکز است.

او افزود: در این سفر روابط دوجانبه عراق و سوریه و تقویت همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله معاملات تجاری، انرژی، حمل‌ونقل و صنعت بررسی شده و بر هماهنگی مستمر دو کشور در مسایل مختلف به ویژه هماهنگی‌های امنیتی و اقدامات مشترک در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید شد.


دوشنبه 26 تیر 1402 ، 54 : 10

کد خبر :

بازدید : 107
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها