يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

دوشنبه 26 تیر 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

رسانه‌های اوکراین:

انفجار پل کریمه کارِ سرویس امنیتی کی‌یف است

رسانه‌های اوکراینی مدعی شدند که انفجار امروز در پل کریمه کار ارتش اوکراین و سرویس‌های امنیتی این کشور است.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، شبکه الجزیره گزارش داد رسانه‌‎های اوکراینی اعلام کردند انفجار امروز در پل کریمه کار نیروی دریایی ارتش و سرویس‌ امنیتی اوکراین بود.

خبرگزاری ریانووستی روسیه نیز به نقل از مقامات شبه‌جزیره کریمه اعلام کرد «رژیم تروریستی کی‌یف حمله‌ای علیه پل کریمه انجام داد.»

ساعاتی پیش «سرگئی آکسینوف»، فرماندار منطقه شبه‌جزیره کریمه اعلام کرد که عبورومرور وسایل نقلیه بر روی پل کریمه به علت گزارش‌های تأییدنشده از وقوع یک انفجار، متوقف شده است.

پل کریمه، شبه‌جزیره کریمه را که سال ۲۰۱۴ با برگزاری همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد، به روسیه متصل می‌کند؛ پارسال پاییز ارتش اوکراین این پل را منفجر کرد.

فرماندار کریمه از مردم خواسته از نزدیک‌شدن به پل خودداری کنند.

خبرگزاری تاس نیز به نقل از وزارت حمل‌ونقل روسیه گزارش داد که عرشه پل آسیب دیده، اما ستون‌های آن سالم هستند.

ساعاتی پیش کانال‌های تلگرامی روسی از وقوع یک انفجار در پل کریمه خبر داده بودند؛ برخی نیز مدعی شدند که در این انفجار دو نفر کشته و یک نفر دیگر نیز زخمی شدند.

در جریان کودتای فوریه سال ۲۰۱۴، «ویکتور یانوکوویچ» رئیس جمهور وقت اوکراین از سمت خود برکنار شد و پس از آن موجی از اعتراضات گسترده‌ای در کریمه و شرق اوکراین آغاز شد. در ۱۱ مارس همان سال، شورای عالی کریمه و شورای شهر سواستوپل اعلامیه استقلال این مناطق را تصویب کردند.

پس از آن و در ۱۵ مارس ۲۰۱۴، با برگزاری یک همه پرسی در شبه جزیره کریمه، موضوع اتحاد مجدد با روسیه به رأی گذاشته شد که اکثر رأی دهندگان موافقت خود را با این موضوع اعلام کردند.


دوشنبه 26 تیر 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

بازدید : 146
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها