دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

دوشنبه 26 تیر 1402 ، 50 : 9

کد خبر :

وزیر راه و شهرسازی:

تاکید بذرپاش بر افزایش ظرفیت ناوگان هوایی، ریلی و جاده‌ای در ایام اربعین

وزیر راه و شهرسازی ‌در جلسه ستاد هماهنگی سفرهای اربعین بر ضرورت افزایش تعداد قطارها، پروازها و اتوبوس با هدف افزایش ظرفیت جابجایی زائران اربعین تاکید کرد.

به گزارش سبحان ، از وزارت راه و شهرسازی، «مهرداد بذرپاش» در جلسه ستاد هماهنگی سفرهای اربعین که در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، ضمن بررسی گزارش عملکرد سال گذشته سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در ایام اربعین و برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده برای سال جاری، بر رفع موانع و مشکلات سال‌های گذشته و بهبود خدمات برای ایام اربعین سال ۱۴۰۲ تاکید کرد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه این جلسه، بهسازی مسیرها و پایانه‌های مرزی و ارتقا کیفیت سطح خدمات دهی به زائران در پایانه‌ها را از جمله اقداماتی برشمرد که لازم است در اربعین ۱۴۰۲ با دقت نظر بیشتری اجرایی شود.

بذرپاش خاطرنشان کرد: در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای، انجام اقدامات موثر با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود و با کمک سایر دستگاه‌ها، به منظور افزایش تعداد ناوگان ضروری است.

وی افزود: همچنین باید نسبت به افزایش ایمنی جاده‌ها و مسیرهای سفرهای اربعین اقدامات مورد نیاز انجام شود.

به گفته وزیر راه و شهرسازی در حوزه حمل‌ونقل هوایی ضمن افزایش تعداد پروازهای اربعین حسینی، تجهیز و بهسازی ترمینال‌ها به صورت جدی باید مورد توجه قرار گیرد.

بذرپاش در خصوص حمل‌ونقل ریلی نیز بر افزایش تعداد قطارها و بالا بردن ظرفیت جابه‌جایی زائران ضمن رعایت ایمنی و کیفیت سفر تاکید کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با هماهنگی و مدیریت یکپارچه همه سازمان‌ها و دستگاه‌های متولی در حوزه سفرهای اربعین، سفری ایمن و آسوده را برای زائران فراهم خواهیم کرد.


دوشنبه 26 تیر 1402 ، 50 : 9

کد خبر :

بازدید : 102
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها