سه شنبه 28 فروردین 1403    2024/4/16

يكشنبه 25 تیر 1402 ، 26 : 14

کد خبر :

کمیسیون اقتصادی، بازرگانی و اداری :

مصلحت نظام درباره آرای قطعی هیات انتظامی بانک مرکزی تایید شد

کمیسیون اقتصادی، بازرگانی و اداری مجمع تشخیص مصلحت نظام نظر مجلس شورای اسلامی درباره جایگاه آرای هیات انتظامی بانک مرکزی و غیرقابل تجدید نظر بودن این آرا را پذیرفت.

به گزارش روز یکشنبه سبحان ، کمیسیون اقتصادی، بازرگانی و اداری مجمع تشخیص مصلحت نظام، به منظور بررسی «مصلحت» مورد نظر مجلس شورای اسلامی در خصوص مصوبه طرح بانک مرکزی جمهوری اسلامی جلسه تشکیل داد.

در این جلسه پس از استماع نظرات نماینده مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون در خصوص مواد ۱۸، ۲۲ و ۶۶ این مصوبه به بحث و تبادل نظر پرداختند که مصلحت مورد نظر مجلس در ماده ۲۲ این مصوبه در موضوع «جایگاه آرای هیات انتظامی بانک مرکزی و غیر قابل تجدید نظر بودن این آرا» و نیز ماده ۶۶ مبنی بر « مفاد این قانون مادام که در قوانین بعدی به طور صریح نسخ یا اصلاح نشده، معتبر خواهد بود» به تائید اکثریت اعضای کمیسیون رسید.

در این جلسه محسن رضایی، داوود دانش جعفری، پرویز داوودی، حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری، محمد جواد ایروانی، سید مرتضی نبوی، سید مصطفی میرسلیم، محمدرضا باهنر و غلامرضا آقازاده از اعضای مجمع و همچنین رییس کل بانک مرکزی و حجت الاسلام و المسلمین بحرینی، نماینده مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

طرح بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که با اصلاحاتی در جلسه ۳۰ خرداد ماه امسال به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده بود در ۳۱ خرداد در جلسه شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

کمیسیون اقتصادی، اداری و بازرگانی مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز ۱۸ تیرماه طرح بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران محل اختلاف مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان را بررسی کرد.

همچنین از مجموع ۲۲ ایراد اعلام شده از سوی شورای نگهبان در مغایرت مصوبه مجلس با شرع، قانون اساسی و سیاست‌های کلی، پنج مورد با اصرار نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای بررسی «مصلحت» مورد نظر مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده است.


يكشنبه 25 تیر 1402 ، 26 : 14

کد خبر :

بازدید : 36
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها