پنجشنبه 30 فروردین 1403    2024/4/18

يكشنبه 25 تیر 1402 ، 56 : 13

کد خبر :

قدردانی امام جمعه شیراز از طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت

امام جمعه شیراز با قدردانی ‌از طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت گفت: در این طرح زنان می‌توانند در پویش مردمی کاشت یک میلیارد درخت نقش فعالی داشته باشند و در زمینه تولید و کاشت نهال مشارکت کنند.

به گزارش خبرگزاری سبحان ، از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در بازدید از نهالستان‌های منابع طبیعی فارس ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام شده توسط مجموعه منابع طبیعی اظهار کرد: طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، اقدامی ارزشمند به منظور حفظ منابع طبیعی است که لازم است با ایجاد انگیزه و همکاری همگانی به ویژه سهیم کردن دانش‌آموزان و بانوان در این امر مهم از مشارکت آنان در اجرای این طرح بزرگ بهره‌مند شد.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت تشکل‌های بانوان و حلقه‌های میانی در اجرای این طرح افزود: در این طرح زنان می‌توانند در پویش مردمی کاشت یک میلیارد درخت نقش فعالی داشته باشند و در زمینه‌های تولید و کاشت نهال مشارکت کرده که بر این اساس بهره‌مندی از ظرفیت بانوان می‌تواند در اجرای این طرح تاثیر به سزایی داشته باشد.

نماینده، ولی فقیه در فارس تصریح کرد: زن محور خانواده است و می‌تواند به واسطه تربیت و آموزش فرزندان در عرصه‌های زیست محیطی بویژه حفاظت از درختان و توسعه فضای سبز اثرات ماندگاری بر جای بگذارد.

امام جمعه شیراز در ادامه با بیان اینکه آموزش و پرورش و دانش آموزان در اجرای این طرح نیز نقش مهمی دارند تصریح کرد: یکی از بخش‌های مهم در این راستا که از ظرفیت‌های مردمی بالایی برخوردار است، آموزش و پرورش است که می‌توان از ظرفیت مدارس استفاده کرد.

نماینده، ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با همراهی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس، معاونان وجمعی از روسای ستادی اداره کل منابع طبیعی از نهالستان منابع طبیعی شهید روستا در شهرستان زرقان بازدید کرد.

به گزارش سبحان براساس طرح کاشت یک میلیارد درخت، قرار است از ابتدای سال 1402 تا پایان 1405 سالانه 250 میلیون نهال در نهالستان‌های کشورمان تولید شود و توسط سازمان منابع طبیعی، دستگاه‌های دولتی و عمومی دیگر، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، واحد‌های صنعتی، معدنی و کارخانجات، سازمان‌های مردم‌نهاد، تعاونی‌های منابع طبیعی و عموم مردم کاشته و نگهداری شود.


يكشنبه 25 تیر 1402 ، 56 : 13

کد خبر :

بازدید : 106
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها