پنجشنبه 03 خرداد 1403    2024/5/23

يكشنبه 25 تیر 1402 ، 32 : 13

کد خبر :

خسرو امیرصادقی با «مسافران مهتاب» بدرقه شد

جمعی از سینماگران برای بدرقه خسرو امیر صادقی یکی از قدیمی‌ترین همکاران خود به آرامگاه ابدی در خانه سینما گردهم آمدند.

به گزارش سبحان ، مهدی فخیم‌زاده، منوچهر شاهسواری،غلامرضا موسوی، مرتضی شایسته، محمدمهدی عسگرپور، محسن امیریوسفی، مهدی احمدی ( تهیه‌کننده)، مصطفی شایسته، محمد شایسته، حبیب اسماعیلی، علی قائم مقامی، سعید خانی، جلیل فرجاد، جلیل اکبری صحت، حبیب ایل‌بیگی (معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی)، کامران ملکی، سید جمال ساداتیان از جمله هنرمندانی بودند که صبح یکشنبه،۲۵ تیرماه برای وداع با دوست و همکار خود در خانه سینما(ساختمان شماره دو ) حاضر شدند.

در ابتدای این مراسم که در ساختمان خانه سینما در خیابان وصال برگزار می‌شد، کیوان کثیریان که اجرای مراسم را برعهده داشت به فقدان چند هنرمند اشاره کرد که جامعه سینمایی در روزهای گذشته از دست داده است.

سپس غلامرضا موسوی، رییس اتحادیه تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران گفت: امیرخسرو یک هم‌صنفی و همکار خیلی خوب برای ما بود و در هر زمینه‌ای چنان جایگاهی داشت که میتوان در هر بخش جداگانه درباره او صحبت کرد.

 

وی یادآور شد: این تهیه‌کننده در دوران کرونا خیلی در تماس با همکاران دیگر بود و احوالشان را پیگیری می‌کرد. امیدوارم خداوند جای او را در همان جایی که برایش انتظار داریم، قرار دهد.

 در ادامه مهدی فخیم زاده در سخنانی بیان کرد: دوستی من با امیرخسرو به بیش از ۳۰ سال قبل و زمان فیلم «مسافران مهتاب» برمی‌گردد. ما از همان سال همکاری داشتیم تا زمانی که او تهیه‌کننده شد. از آن زمان همکاری ما سست شد ولی رفاقتمان ادامه پیدا کرد. 

 

وی با بیان اینکه خصلت مهم او مهربانی بود گفت: چند روز قبل از این اتفاق با هم صحبت کردیم و می‌گفت حالم خوب است و فقط ریه‌ام یاری نمی کند. وقتی خبر را دیدم شوکه شدم. حتی صبح پاهایم یاری نمی‌کرد که بیایم و امیدوارم خدا به ما صبر بدهد و جای او هم در بهشت باشد. 

 حبیب اسماعیلی نیز در ادامه با اشاره به سختی های این روزهای زندگی،شرایط اقتصادی و فقدان های اخیر سینما بیان کرد: او انسان بسیار شریف‌ و رفیق خوبی بود؛ در هیچ فیلمی صرفا به عنوان بازیگر حضور نداشت بلکه سعی می‌کرد به همه یاری برساند. 


يكشنبه 25 تیر 1402 ، 32 : 13

کد خبر :

بازدید : 112
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار فرهنگی

پربازدیدترین ها