پنجشنبه 30 فروردین 1403    2024/4/18

يكشنبه 25 تیر 1402 ، 51 : 12

کد خبر :

رییس فدراسیون شمشیربازی :

خط قرمز ستاد عالی روی تک سهمیه شمشیربازی زنان

رییس فدراسیون شمشیربازی اعلام کرد، بانوان در حال حاضر سهمیه‌ای در بازی‌های آسیایی هانگژو ندارند و یک سهمیه اپه هم حذف شده است.

به گزارش سبحان ، علیرضا پورسلمان درباره سهمیه شمشیربازی ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو بیان کرد: هنوز به صورت رسمی چیزی به ما اعلام نکرده‌اند اما با توجه به صحبت‌هایی که داشتیم، سهمیه شمشیربازی چهار نفر در اسلحه سابر مردان است. برای دختران هم جای مذاکره است‌. به ما گفته‌اند که اگر قول می‌دهید جزو پنج تیم برتر باشید، برای اعزام دختران مکاتبه می‌کنند. البته آخرین مهلت اعلام لیست اولیه به پایان رسیده است. با این حال شاید با مکاتبه بتوانند نفراتی را اضافه کنند. ما دلایل و مستندات خود را برای دفاع از دختران یک بار ارائه دادیم و دوباره هم این کار را انجام می‌دهیم.

پورسلمان در پاسخ به این پرسش که ستاد عالی بازی‌ها قبلا یک سهمیه در اپه زنان داده بود و الان تکلیف آن یک سهمیه چه شده است؟ گفت: ظاهرا در آخرین جلسه ستاد عالی بازی‌ها حذف شده است.

رییس فدراسیون شمشیربازی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه الان فدراسیون به دنبال این است که در سابر تیمی زنان سهمیه بگیرد؟ تاکید کرد: فرق نمی‌کند. هم برای سابر و هم اپه دنبال سهمیه هستیم و مستندات را برای هر دو اسلحه ارائه می‌کنیم. می‌دانیم اگر کمیته‌ملی‌المپیک این شانس را به ما بدهد، راضی خواهد بود. در حال حاضر فعلا تنها در سابر مردان سهمیه داریم و در بخش بانوان سهمیه‌ای نداریم.

او در مورد حضور تیم سابر در قهرمانی جهان ایتالیا گفت: تیم سابر متحد، یک دست و با روحیه است و ما سعی کردیم هر آنچه لازم است را فراهم کنیم. امیدوارم در قهرمانی جهان جزو هشت تیم برتر باشیم. من حتی شانس مدال هم برای تیم ایران قائل هستم. من برای کسب نتیجه در قهرمانی جهان خوش‌بین هستیم.

رییس فدراسیون شمشیربازی با اشاره به حضور تیم سابر در بازی‌های یونیورسیاد تصریح کرد: تلاش کردیم همه امکانات را برای تیم دانشجویان فراهم کنیم. توقع داشتیم که فدراسیون دانشگاهی به ما بیشتر رسیدگی کند. ما برای دانشجویان هزینه کردیم و پنج، شش دوره اردو گذاشتم و حتی اردوی مشترک با عراق داشتیم. توقع داشتیم فدراسیون دانشگاهی مقداری از لحاظ مالی به ما کمک می کرد و هزینه اردوها را پوشش می‌داد. امیدوارم این امر محقق شود. ما به کسب مدال تیم دانشجویان هم خوش‌بین هستیم.


يكشنبه 25 تیر 1402 ، 51 : 12

کد خبر :

بازدید : 105
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها