يكشنبه 03 تیر 1403    2024/6/23

يكشنبه 25 تیر 1402 ، 48 : 12

کد خبر :

تیم ملی بسکتبال راهی ترکیه شد/ «مانیسا» میزبان شاگردان دمیر

ملی پوشان بسکتبال ایران برای حضور در اردویی تدارکاتی، از کشور خارج شدند.

به گزارش سبحان ، تیم ملی بسکتبال ایران برای پیگیری اردوهای خارج از کشور خود در مسیر آماده سازی برای جام جهانی ۲۰۲۳، ساعت ۱۰ شنبه شب، ۲۴ تیر ۱۴۰۲ تهران را به مقصد استانبول ترک کرد.

ملی‌پوشان ایران این اردوی تقریبا یک هفته‌ای را در شهر «مانیسا» که نزدیک ازمیر است پشت سر خواهند گذاشت و سپس یک بازی تدارکاتی را با تیم ملی ترکیه برگزار می‌کنند.

هدایت تیم ملی ترکیه بر عهده «ارگین آتامان» است که دوستی نزدیکی با «هاکان دمیر»، سرمربی ترکیه‌ای تیم ملی ایران دارد. این اردو نیز با هماهنگی‌های «دمیر» برای تیم ملی ایران فراهم شد.

تیم ملی ترکیه با وجود اینکه از صعود به جام جهانی بسکتبال ۲۰۲۳ باز ماند، در حال حاضر اردوهای خود را برای شرکت در بازی‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پیگیری می‌کند.

از اصلی‌ترین غایبین ایران در این اردو می‌توان حامد حدادی، اسطوره و کاپیتان تیم ملی را نام برد که به دلیل پشت سر گذاشتن دوران بعد از مصدومیت و انجام دادن جلسات فیزیوتراپی، در تهران ماندنی شد.

شاگردان هاکان دمیر پس از این اردو عازم لبنان خواهند شد تا دو بازی تدارکاتی را هم با تیم ملی این کشور برگزار کنند.

بسکتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۳ در گروه G رقابت‌ها با تیم‌های ملی اسپانیا، برزیل و ساحل‌عاج همگروه است که باید در جاکارتای اندوزی به مصاف رقبای خود برود.

 


يكشنبه 25 تیر 1402 ، 48 : 12

کد خبر :

بازدید : 127
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها