سه شنبه 02 مرداد 1403    2024/7/23

يكشنبه 25 تیر 1402 ، 38 : 12

کد خبر :

آذرپیرا قهرمانی در سایه

مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی در خصوص انتخاب ملی‌پوش وزن ۹۲کیلوگرم توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش سبحان ، چهارمین رقابت‌ رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی کشتی در رشته آزاد روزهای ۲۱ و ۲۲ تیر در بوداپست مجارستان برگزار شد. با پایان این رقابت‌ها ترکیب نهایی تیم ملی کشتی آزاد ایران برای حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ بلگراد کامل شد. این آخرین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی کشتی بود.

میلاد والی‌زاده در وزن ۵۷ کیلوگرم، رضا اطری در وزن ۶۱ کیلوگرم، رحمان عموزاد در وزن ۶۵ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در وزن ۷۰ کیلوگرم، یونس امامی در وزن ۷۴ کیلوگرم، محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم، حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم، کامران قاسمپور در وزن ۹۲ کیلوگرم، مجتبی گلیچ در وزن ۹۷ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نفرات اصلی تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت های قهرمانی ۲۰۲۳ جهان هستند. البته مصدومیت کامران قاسمپور در وزن ۹۲ کیلوگرم اما و اگرهای زیادی در خصوص احتمال حضور وی در رقابت‌های جهانی ایجاد کرده است.

محسن کاوه در خصوص شرایط ملی‌پوش وزن ۹۲کیلوگرم برای رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ بلگراد به خبرنگار سبحان گفت: انتخاب اول ما در این وزن کامران قاسمپور دارنده ۲مدال طلای قهرمانی جهان در این وزن است، اما متاسفانه او در تمرینات از ناحیه پا مصدوم شد و با صلاحدید کادر فنی مدتی دور از اردو تیم ملی خواهد بود. 

مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد ادامه داد: کامران در دور جدید به اردو دعوت خواهد شد و کادر فنی و پزشکی در خصوص سلامت او تصمیم‌گیری خواهند کرد. اگر او آماده باشد گزینه اول ماست و اگر نرسد از امیرعلی آذرپیرا برای حضور در این وزن استفاده خواهیم کرد. آذرپیرا به نحوی قهرمان در سایه ما برای وزن ۹۲کیلوگرم است.

پیش از این علیرضا دبیر اعلام کرده بود اگر کامران به مسابقات جهانی برسد، آذرپیرا نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم در بازی‌های آسیایی هانگژو خواهد بود.

امیرعلی آذرپیرا در مسابقات رنکینگ‌دار بوداپست عملکرد درخشانی داشت و موفق شد زاهد والنسیا قهرمانی آمریکایی وزن ۹۲ کیلوگرم را شکست دهد. وی در در دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر مایسورادزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان را شکست دهد.


يكشنبه 25 تیر 1402 ، 38 : 12

کد خبر :

بازدید : 153
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها