پنجشنبه 03 خرداد 1403    2024/5/23

يكشنبه 25 تیر 1402 ، 19 : 12

کد خبر :

مکاتبه با مدیریت فرودگاه مهرآباد برای توسعه ساخت و ساز

معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ۲۱ از مکاتبه با مدیریت فرودگاه مهرآباد برای توسعه ساخت و ساز در منطقه ۲۱ خبر داد.

به گزارش خبرنگار سبحان  "رسول براتی"  در خصوص ساخت و ساز در منطقه 21 گفت: ساخت‌وساز در هر منطقه براساس طرح تفصیلی ابلاغیه سال91 انجام و طبق همین طرح پروانه ساخت صادر می‌شود؛ اما ساکنان برخی از محله‌ها در منطقه21 مستثنی از این موضوع هستند. 

وی افزود: «براساس حکم قضایی در محدوده کریدور پروازی مجوز ساخت حداقل 3 و حداکثر 5طبقه داده می‌شود(ملک هر قدر به باند پرواز نزدیک‌تر باشد تعداد طبقات کمتر خواهد بود)؛ چراکه محدودیت ارتفاعی در این کریدور وجود دارد و فرودگاه مهرآباد اجازه طبقات بیشتر را نمی‌دهد. 

به گفته براتی، در دوره جدید شهردار تهران از معاون شهرسازی خود خواسته تا این موضوع را پیگیری کند. در نخستین گام با مکاتبات صورت‌ گرفته از امیر مکری، مدیرعامل وقت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران خواسته شد تا نقشه‌های حریم بی‌خطر پرواز را ارائه دهد. همچنین طی مکاتباتی معاون شهرسازی شهردار تهران سال گذشته از شهرداران مناطق 5، 9، 10و 21 خواست تا پیگیر احقاق حقوق شهروندان و جبران خسارت آنها باشند؛ چراکه تا‌کنون اقدامی در این ‌خصوص از سوی مسئولان فرودگاه مهرآباد صورت نگرفته است.

به‌گفته این مقام مسئول، اعمال محدودیت در کریدور پروازی حکم قضایی دارد و مدیریت شهری پیگیر موضوع است تا بتواند آن را تعیین‌تکلیف کند. در این میان هم شهرداری منطقه21 در حد امکان و در چارچوب ضوابط تلاش می‌کند تا شهروندان در شرایط بهتری ساخت‌وساز املاک‌شان را انجام دهند.


يكشنبه 25 تیر 1402 ، 19 : 12

کد خبر :

بازدید : 214
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها