سه شنبه 02 مرداد 1403    2024/7/23

يكشنبه 25 تیر 1402 ، 40 : 11

کد خبر :

هشدار اوکراین درباره اینترنت استارلینک ایلان ماسک

یک آژانس امنیت اوکراین اعلام کرد که اینترنت استارلینک ایلان ماسک، سربازان اوکراینی را در معرض "خطر فزاینده" جاسوسان سایبری قرار می‌دهد.

به گزارش سبحان ، به نوشته روزنامه تلگراف، یک آژانس امنیت اوکراین که متشکل از کارشناسان امنیتی در حوزه رایانه و فضای سایبری هستند، از سربازان این کشور خواست تا نرم‌افزار پیشرفته ضدهکری را نصب کنند.

این آژانس در بیانیه‌ای عنوان کرد: رایانه‌هایی که در خارج از محدوده حفاظتی ما هستند، به‌خصوص آن‌هایی که از اینترنت استارلینک استفاده می‌کنند، در معرض خطر بیشتر جاسوسان سایبری قرار دارند.

اینترنت استارلینک ایلان ماسک، کارآفرین میلیاردر آمریکایی و مدیر عامل شرکت‌های توییتر، اسپیس‌ایکس و تسلا یک سرویس دسترسی به اینترنت است که به دیش‌های ماهواره‌ای قابل‌حمل اجازه می‌دهد تا با شبکه‌ای از ماهواره‌ها در مدار پایین زمین ارتباط برقرار کند.

ایلان ماسک در ماه فوریه گفت، استفاده اوکراین از سیستم اینترنت استارلینک خطر شروع یک جنگ جهانی جدید را به دنبال دارد. او همان موقع در توییتر نوشت: «استارلینک ستون اصلی ارتباط اوکراین در خطوط مقدم است؛ جایی که تقریبا خطوط اینترنتی نابود شده است. اما ما درگیری‌هایی را که ممکن است به جنگ‌جهانی سوم منجر شود، تشدید نخواهیم کرد.»


يكشنبه 25 تیر 1402 ، 40 : 11

کد خبر :

بازدید : 147
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها