دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

يكشنبه 25 تیر 1402 ، 36 : 11

کد خبر :

افغانستان: محدودیتی برای مراسم عزاداری محرم وجود ندارد

کمیسیون برگزاری مراسم عاشورا در افغانستان اظهار داشت تاکنون محدودیتی برای برگزاری این مراسم از سوی حکومت کابل اعلام نشده است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری سبحان ، در آستانه ماه محرم شایعاتی مبنی بر محدودیت مراسم عزاداری در افغانستان منتشر شده است، اما کمیسیون برگزاری مراسم عاشورا اعلام کرد تاکنون محدودیتی برای برگزاری این مراسم از سوی حکومت کابل بیان نشده است.

این کمیسیون افزود هنوز نشست رسمی به خاطر چگونگی برگزاری مراسم عزاداری با مسئولان حکومت افغانستان برگزار نشده است، بنابراین هیچ محدودیتی نیز فعلاً اعلام نشده است.

کمیسیون برگزاری مراسم عاشورا تصریح کرد هر تصمیمی که مقامات افغانستان درباره مراسم عزاداری محرم بگیرند، این کمیسیون را در جریان قرار می‌دهند، اما تاکنون هیچ نوع اطلاعیه‌ای برای چگونگی برگزاری ماه محرم نرسیده است.

پیش‌تر نیز «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی حکومت افغانستان گفته بود نیروهای امنیتی برای تأمین امنیت مراسم محرم شب و روز تلاش می‌کنند تا شهروندان در یک فضای امن این مراسم را برگزار کنند.

وی گفته بود «نیروهای امنیتی برای تأمین امنیت محرم برنامه‌‌ای را در حال تدوین هستند که همانند سال گذشته شاهد برگزاری بدون حادثه این ایام در افغانستان باشیم».

پیش از این نیز نیز «محمدقاسم خالد» والی کابل در نشستی با هدف تأمین امنیت بهتر ایام محرم با مسئولان ارگان‌های مربوطه گفته بود: «تأمین امنیت شهروندان شیعه افغانستان مسئولیت ما است».

وی خطاب به مسئولان امنیتی تأکید کرده بود نباید به هیچ کسی اجازه داده شود که به مراسم شیعیان آسیب وارد کند.


يكشنبه 25 تیر 1402 ، 36 : 11

کد خبر :

بازدید : 106
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها