سه شنبه 28 فروردین 1403    2024/4/16

يكشنبه 25 تیر 1402 ، 36 : 9

کد خبر :

رسانه ها برای تاثیرگذاری پیش بینی و آینده نگری را جدی بگیرند

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد گفت: رسانه ها برای تاثیر در جامعه پیش بینی و آینده نگری را باید در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری سبحان ، فرشاد مهدی پور، معاونت مطبوعات وزارت ارشاد در نشست مدیران مسئول و کارشناسان نشریات دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور اظهار داشت: تعداد نشریات دانشجویی به طور چشمگیری نسبت به قبل بیشتر شده که یکی از دلایل آن توسعه ارتباطات فضای مجازی است.

وی افزود: امروزه به دلیل گستردگی فعالیت های دانشجویی در کشور دامنه اثرگذاری دانشگاه ها افزایش پیدا کرده است به همین منظور کسانی که در حوزه دانشجویی و دانشگاهی فعالیت می کنند نیز آگاه تر می شود.

مهدی پور ادامه داد: بر خلاف تصور در دوران کرونا بعضی از رسانه ها و علی الخصوص رسانه های دانشجویی دیده‌تر شوند به طور مثال سایت ها و فضای مجازی بازدید های بسیار بالایی داشتند که نشان از افزایش دنبال کنندگان نشریات در دوران کرونا دارد.

وی تصریح کرد: ما با یک جنگ ترکیبی وسیع رو به هستیم که راه حل آن تبیین کردن است و برای این امر تلاش را باید چند برابری کنیم. اقدامات دشمنان در این زمینه بسیار گسترده است.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با تاکید به نقش رسانه ها گفت: هر فردی می‌تواند انسان-رسانه باشد. آشفته بازاری اطلاع رسانی خبر از دو طریق ایجاد نظام پاسخ گو و سواد رسانه ای قابل حل خواهد بود. از این رو رسانه ها برای تاثیر در جامعه پیش بینی و آینده نگری را باید در دستور کار خود قرار دهند که لازمه آن ارتقای آگاهی بخشی و شناخت است.

وی در پایان افزود: بیش از یک دهه است که معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد و معاونت فرهنگی وزارت علوم در زمینه نشریات و نظارت همکاری نزدیک دارند. در تلاشیم تا این همکاری را بهتر رقم بزنیم و فضای مناسبی برای ارتقای نشریات دانشجویی ایجاد کنیم.

نشریات دانشجویی راوی پیشرفت و امیدآفرینی باشند

مهدی بادپا، مدیر کل پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در نشست مدیران مسئول و کارشناسان نشریات دانشجویی دانشگاه های کشور گفت: پس از چند سال این نشست اولین گردهمایی حضوری کارشناسان و مدیران مسئول نشریات دانشجویی است و برای پویایی هرچه بیشتر فعالین نشریات دلنشجویی این نشست 4 روزه با همکاری و میزبانی خوب دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)  برگزار شد.

وی گفت: نشریات دانشجویی در سال های گذشته تهدید ها و فرصت هایی داشتند که باید برای تبدیل تهدید به فرصت برنامه ریزی کرد.

بادپا اذعان کرد: صاحبان فکر، آسیب های رسانه ای را بهتر می شناسند و در این فضای مهندسی و استکباری رسانه های جهانی، نخبگان دانشگاهی باید چند گام جلوتر باشند و مقهور جریان تبلیغاتی و هجمه های رسانه ای غرب نشوند چرا که با سواد رسانه ای که نسبت به بقیه دارند با شگردهای رسانه ای کشورهای غربی آگاهند.

مدیرکل پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خاطر نشان کرد: باید مخاطب شناسی و اقناع سازی مناسبی توسط نشریات و رسانه های دانشجویی برای مخاطب جوان صورت بگیرد. در همین راستا، نسل نوجوان و جوان باید از ظرفیت ها، پیشرفتها و توسعه علم و فناوری ایران آگاهی یابد، لذا وزارت علوم حمایت ویژه ای از اردوهای راهیان پیشرفت خواهد داشت که تا حد زیادی باعث روشنگری و آگاه سازی نسل جوان می شود و باعث افزایش تعامل جوانان در راستای مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها خواهد شد‌.


يكشنبه 25 تیر 1402 ، 36 : 9

کد خبر :

بازدید : 44
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها