شنبه 29 اردیبهشت 1403    2024/5/18

يكشنبه 25 تیر 1402 ، 28 : 9

کد خبر :

کمیسیون اجتماعی مجلس:

موافقت کمیسیون اجتماعی مجلس با لایحه تأسیس وزارت بازرگانی

کمیسیون اجتماعی مجلس با اعلام موافقت با لایحه دو فوریتی تشکیل وزارت بازرگانی، شکست سیاست ادغام دو وزارتخانه «صنعت و معدن» و «بازرگانی» خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی سبحان ، حسین گودرزی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس و در جریان بررسی لایحه دو فوریتی تشکیل وزارت بازرگانی، گزارشی جمع بندی این کمیسیون در خصوص این لایحه را قرائت کرد.

وی گفت: اهداف ادغام وزارتخانه‌های صنعت و معدن و بازرگانی محقق نشده است و وزارت صمت در همه حوزه ها اعم از توزیع گوشت و مرغ و برنج و اوازم خانگی و ... اختلال دارد. همه دولت های گذشته خواهان تفکیک بوده‌اند که نشان می دهد اهداف ادغام صنعت و بازرگانی محقق نشده است.

گودرزی افزود: وزارت بازرگانی شامل تجارت داخلی و خارجی می شود و می تواند از پس سیاست گذاری های مربوطه بربیاید. آنچه در کمیسیون اجتماعی مجلس و لایحه دولت آمده، احیای ساختارهای قدیم است و ایجاد ساختارهای جدید نیست.

وی تأکید کرد: تمرکز بر حوزه بازرگانی و نظام تجارت داخلی و خارجی سبب شده تا هر دو دولت قبلی و فعلی خواهان احیای وزارت بازرگانی شده اند می بینیم که فرمانداران و استانداران در حوزه های انتخابیه شبانه در حال توزیع مرغ هستند که نشان می دهد سیاست ادغام صنعت و بازرگانی شکست خورده است.


يكشنبه 25 تیر 1402 ، 28 : 9

کد خبر :

بازدید : 42
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها