دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

شنبه 24 تیر 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

هدف مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع):

مخابره پیام کربلا با استفاده از مظلومیت شیرخواره سیدالشهدا(ع)

دکتر ایمانیه در جمع دست‌اندرکاران مجمع جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام گفت: قیام عاشورا پیشتاز همه قیام ها و نهضت ها در تاریخ ماندگار و پیام حقیقی آن رشادت های بزرگ، نسل به نسل منتقل می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس دکتر محمد هادی ایمانیه، در جمع دست‌اندرکاران مجمع جهانی حضرت علی اصغر در فارس گفت: فارس و شیراز نقطه آغازین بسیاری از امورات خیر و معنوی در کشور است؛ افتخار می‌کنیم که در این گونه فعالیت‌ها پیشتاز و سرآمد هستیم.

استاندار فارس در ادامه به سابقه تشکیل مجمع جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام اشاره کرد و گفت: امروز با گذشت حدود ۲۰ سال از فعالیت این تشکل مردم نهاد، شاهد برگزاری این همایش عظیم با گرامی‌داشت مقام شیرخواره اباعبدالله الحسین علیه السلام و توسل به ایشان، در ۸۰۰۰ نقطه از کشورمان و همچنین در ۴۵ کشور جهان هستیم.

دکتر ایمانیه، برگزاری این چنین همایش‌هایی را یکی از راه‌های مخابره پیام عاشورا، با بهره‌گیری از مظلومیت طفل شیرخواره سیدالشهدا علیهم السلام دانست و گفت: قیام عاشورا پیشتاز همه قیام ها و نهضت ها در تاریخ ماندگار و پیام حقیقی آن رشادت های بزرگ، نسل به نسل منتقل می شود.

وی با اشاره بر اینکه همسران و مادران در جامعه اسلامی، مقدمه ساز ظهور منجی عالم بشریت هستند، چرا که جوانان و سربازان امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف باید در دامن ایشان پرورش یابند، تصریح کرد: همواره و در زمینه‌های گوناگون عشق مادر به فرزند نمود می‌یابد؛ مادران سرزمین ما عشق به حضرت حسین علیه السلام و شیرخواره‌ی مظلوم دشت کربلا را از کودکی در وجود فرزندان خود نهادینه می‌کنند.

استاندار فارس در پایان، از دست‌اندرکاران مراسم بزرگداشت کوچک‌ترین سرباز صحنه کربلا قدردانی کرد.


شنبه 24 تیر 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

بازدید : 106
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها