سه شنبه 28 فروردین 1403    2024/4/16

شنبه 24 تیر 1402 ، 36 : 15

کد خبر :

بیش از پنج هزار فقره وام ازدواج در کردستان پرداخت شد

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان کردستان گفت: امسال تاکنون پنج هزار و ۳۸۳ فقره وام ازدواج در استان پرداخت شده که بیشترین آن مربوط به بانک ملت است.

به گزارش سبحان ، علی اشرف یوسفی قیاسی روز شنبه در جلسه شورای ساماندهی امور جوانان کردستان در سنندج اظهار کرد: بانک ملت با پرداخت هزار و ۱۱۶ فقره، ملی هزار و ۲۸ فقره و مهر ایران با ۶۵۹ فقره، به ترتیب رتبه های اول تا سوم را در پرداخت وام ازدواج دارند.

وی با بیان اینکه از لحاظ پرداخت وام ازدواج رتبه پانزدهم کشور را داریم، افزود: بانک سپه با ۶۵۰ فقره، تجارت ۵۵۳ فقره، کشاورزی با ۳۷۵ فقره، صادرات ۳۳۴فقره، رفاه با ۲۸۷، توسعه تعاون با ۱۸۳، مسکن ۱۸۱ فقره و پارسیان با ۱۰ فقره، در رده های بعدی پرداخت وام ازدواج بوده اند.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان کردستان یادآور شد: در زمینه وام فرزندآوری نیز بانک ملی هزار و ۶۲۷ فقره پرداختی داشته است و رتبه دوازدهم کشور را داریم.

بیش از پنج هزار فقره وام ازدواج در کردستان پرداخت شد

برگزاری ۸۱۲ هزار و ۴۷۰ نفر ساعت دوره آموزش فنی و حرفه‌ای

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان هم اظهار کرد: در سال جاری ۸۱۲ هزار و ۴۷۰ نفر ساعت معادل پنج هزار و ۴۳۱ نفر دوره برگزار شده که سهم بانوان هزار و ۳۸۸ نفر و مردان چهار هزار و ۴۳۲ نفر بود.

فردین وکیلی با بیان اینکه در بین مردان بیشترین تقاضا برای دوره آموزشی خودرو و برق و بانوان، آی تی بود، افزود: طرح ملی اطلاع رسانی مهارت با حضور هفت سازمان در دست اجراست و آموزش ها در این طرح کاملا رایگان انجام می شود.

وی تعداد دوره های تعریف شده برای اجرای این طرح را ۱۰۰ مورد عنوان و اضافه کرد: این طرح از ۱۵ تیر تا ۱۵ شهریور در ۲۴ مرکز دولتی و ۷۶ مرکز خصوصی استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان هم اظهار کرد: با کمک دستگاه های مرتبط، اقدامات لازم برای برگزاری طرح های اوقات فراغت دانش آموزان انجام شده است.

هاشم ناظمی جلال افزود: تاکنون ۲۶ هزار و ۸۰۰ دانش آموز به صورت الکترونیکی برای شرکت در کلاس ها و طرح های اوقات فراغت ثبت نام کرده اند که رتبه نهم را در کشور داریم.

بیش از پنج هزار فقره وام ازدواج در کردستان پرداخت شد

لزوم اهتمام بانک ها برای پرداخت سریعتر وام ازدواج

سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان هم بر لزوم پرداخت سریعتر وام ازدواج توسط بانک ها تاکید کرد و افزود: لازم است نحوه توزیع سهم بانک ها در پرداخت وام ازدواج مدیریت شود تا افراد زیادی در صف نمانند.

مجید آوج در ادامه با اشاره به تلاش برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان، افزود: توانمندسازی جوانان و آموزش مهارت دو اصل مهم در غنی سازی اوقات فراغت جوانان است.

وی گفت: جوانان منشا توسعه و پیشرفت در همه عرصه ها هستند و لذا باید بیشترین سرمایه گذاری متوجه این قشر باشد


شنبه 24 تیر 1402 ، 36 : 15

کد خبر :

بازدید : 117
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار استان ها

پربازدیدترین ها