دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

شنبه 24 تیر 1402 ، 38 : 14

کد خبر :

سرزمین فرعون رکورد زد

احمد عیسی، وزیر گردشگری و آثار باستانی مصر اعلام کرد که بیش از هفت میلیون گردشگر در نیمه اول سال ۲۰۲۳ از این کشور دیدن کردند؛ رقمی که او آن را «تاریخی» خواند.

به گزارش سبحان  به نقل از ایندیپندنت مصر، وزیر گردشگری و آثار باستانی مصر از بخش خصوصی این کشور به خاطر نقشی که در دستیابی به این رقم تاریخی داشته‌اند، تقدیر کرد و گفت بر  اساس داده‌ها، نیمه نخست سال ۲۰۲۳ تنوع زیادی از ملیت‌ها برای بازدید از مصر به این کشور سفر کرده‌اند.

براساس گزارش وزارت گردشگری مصر، در شش ماه نخست سال جاری میلادی، آلمانی‌ها در صدر پرشمارترین گردشگران مصر قرار گرفته‌اند و پس از آن گردشگران آمریکایی، انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی، بیشترین سفر را به سرزمین اسرارآمیز فراعنه داشته‌اند.

«احمد عیسی» خاطرنشان کرد که سفر هفت میلیون گردشگر در شش ماه، رکوردی تاریخی است که مصر قبلا هرگز ندیده است.

این اظهارات وزیر گردشگری مصر در جریان سمپوزیومی که توسط شورای تجارت کانادا و مصر با همکاری شورای بازرگانی این کشور برای تعاملات بین‌المللی با عنوان «آینده گردشگری در مصر: فرصت‌ها و چالش‌ها» برگزار شد، بیان شد.

او همچنین گفت: صنعت گردشگری در سطح جهان هنوز کمتر از سطح سال ۲۰۱۹ همزمان با آغاز همه‌گیری ویروس کرونا است، با این حال مصر به رشد فزاینده‌ای دست یافته و سهم بازار آن در مقایسه با گردشگری جهانی در حال افزایش است.

وزیر گردشگری و آثار باستانی مصر با اشاره به هدف دستیابی به ۱۸ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۴، اظهار کرد: بر مزیت‌های رقابتی مصر مانند گردشگری ساحلی، گردشگری خانوادگی، غواصی و گردشگری فرهنگی تمرکز شده است.

مصر در سال‌های اخیر از چندین یافته باستان‌شناسی رونمایی کرده است. این اکتشافات نقش بسیار مؤثری در احیای صنعت مهم گردشگری مصر داشته‌اند، ‌درحالی‌ که این کشور سال‌ها تحت‌تاثیر ناآرامی‌های سیاسی قرار گرفته بود و با شیوع ویروس کرونا نیز آسیب بیشتری دید. پیش از همه‌گیری ویروس کرونا، شمار گردشگران این کشور سالانه ۱۳ میلیون نفر بود. یکی از برنامه‌های دولت مصر برای جذب گردشگرِ بیشتر به این کشور، ‌افتتاح «موزه بزرگ مصر» ‌است که در نزدیکی اهرام جیزه ساخته شده و برنامه افتتاح آن بارها به تعویق افتاده است.

مصر بیش از ۱۰۰ میلیون نفر جمعیت دارد و صنعت گردشگری آن ۱۰ درصد از تولیدات ناخالص داخلی و حدود دو میلیون شغل را شامل می‌شود.


شنبه 24 تیر 1402 ، 38 : 14

کد خبر :

بازدید : 179
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار فرهنگی

پربازدیدترین ها