دوشنبه 07 اسفند 1402    2024/2/26

شنبه 24 تیر 1402 ، 57 : 13

کد خبر :

آمریکا به شبه‌نظامیان وابسته به خود در سوریه دستور آماده‌باش داد

آمریکا به مناطق تحت اشغال خود در شرق و شمال شرق سوریه تجهیزات دفاعی جدید ارسال کرد و از شبه‌نظامیان کُرد خواست برای احتمال هر گونه حمله در وضعیت آماده‌باش قرار بگیرند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان ، شبکه «المیادین»، صبح امروز (شنبه)، خبر داد آمریکا  نیرو و تجهیزات به مناطق تحت اشغال خود در شرق و شمال سوریه تجهیزات ارسال کرده است.

المیادین به نقل از منابع خود در این باره گزارش داد که آمریکا عناصر موسوم به «الصنادید» و «جیش الثوار» و همچنین تجهیزات نظامی-دفاعی جدید به پایگاه‌های خود در میدان‌های گازی و نفتی «کونیکو» و «العمر» در استان دیرالزور ارسال کرده است.

به گفته این منابع، واشنگتن به شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) و گروه‌های وابسته آن‌ها ابلاغ کرده است که برای هر گونه حمله احتمالی به منطقه از کرانه غربی تا رود فرات آماده باشد. 

طبق این گزارش، به دنبال این دستور، تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد سوریه» به حالت آماده‌باش درآمدند و آمریکا از آن‌ها خواسته که در منطقه کیلومتر ۵۵ در التنف (جنوب شرق سوریه) محتاطانه عمل کنند.

منابع المیادین چند روز پیش اطلاع یافته بودند که شبه‌نظامیان قسد در امتداد خطوط تماس که مناطق تحت کنترل آن‌ها را به مناطق تحت کنترل ارتش سوریه متصل می‌کند، به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

منابع یادشده خبر داده بودند شبه‌نظامیان قسد بعد از آن به حالت آماده‌باش درآمدند که ایست‌بازرسی‌‌های «شورای نظامی دیرالزور» (مرتبط با شبه‌نظامیان قسد) را بر چیدند و آن‌ها را با ایست‌بازرسی‌های خود و نیروهای «آسایش» (نیروهای امنیتی کُرد) جایگزین کردند.

از طرف دیگر، شبه‌نظامیان قسد ۵۰۰ خودروی زرهی را از شهر القامشلی در شمال استان حسکه (شمال شرق سوریه) به منطقه‌های «جدید عکیدات»، «البصیره» و «میدان نفتی العمر» در شمال شرق دیر الزور که در مقابل مقرهای ارتش سوریه و متحدان آن در این منطقه قرار دارند، منتقل کردند.

منابع محلی همچنین به المیادین خبر داده بودند که نیروهای آمریکا یک بالن تجسسی جدید در میدان گازی کونیکو در شمال دیرالزور به پرواز درآوردند.


شنبه 24 تیر 1402 ، 57 : 13

کد خبر :

بازدید : 151
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها