يكشنبه 24 تیر 1403    2024/7/14

شنبه 24 تیر 1402 ، 51 : 13

کد خبر :

نشست سه جانبه درباره تنش در مرزهای لبنان و اراضی اشغالی

منابع اعلام کردند که دوشنبه نشست سه جانبه‌ای میان ارتش لبنان، یونیفل و ارتش رژیم صهیونیستی درباره تنش‌های کنونی در مرزهای لبنان و اراضی اشغالی برگزار می‌شود.

به گزارش سبحان ، شبکه خبری العالم به نقل از رسانه‌های لبنانی اعلام کرد: نشست روز دوشنبه به ریاست آرولدو لازارو، فرمانده نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان(یونیفل) و با حضور افسران ارتش لبنان و ارتش اسرائیل در منطقه الناقوره برگزار می‌شود. در این نشست درباره اقدامات تجاوزکارانه صهیونیست‌ها در شهرک الغجر و موضوع دو چادر نظامی حزب الله لبنان و قطع درختان توسط اسرائیلی‌ها در مناطق حولا و میس الجبل صحبت خواهد شد.

شهرک الغجر در مرزهای لبنان و اراضی اشغالی موجب ازسرگیری درگیری‌ها میان ارتش رژیم صهیونیستی و لبنان شده است. این مساله نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان را بر آن داشته تا آمادگی کشورش را برای ترسیم کامل مرزهای جنوبی با رژیم صهیونیستی و تلاش برای حل دیپلماتیک مسأله چادرهای نظامی حزب الله لبنان اعلام کند. لبنان تأکید کرده است که سازمان ملل شهرک الغجر را به عنوان یک شهرک لبنانی به رسمیت می‌شناسد و لبنان آماده ترسیم کامل مرزهای جنوبی است.

مناطق مرزی لبنان و اراضی اشغالی طی دوره اخیر و همزمان با فرا رسیدن هفدهمین سالروز جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ شاهد تنش‌هایی بوده است.


شنبه 24 تیر 1402 ، 51 : 13

کد خبر :

بازدید : 244
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها