سه شنبه 01 خرداد 1403    2024/5/21

شنبه 24 تیر 1402 ، 35 : 11

کد خبر :

رئیس انجمن تولید کنندگان قطعات آسانسور و پله برقی:

هزینه‌های سنگین مانع استانداردسازی آسانسورها می‌شود

رئیس انجمن تولید کنندگان قطعات آسانسور و پله برقی گفت: یکی از دلایلی که از استاندارد سازی آسانسورها استقبال نمی‌شود، هزنیه‌های سنگین و مازادی است که بر ساختمان‌ها تحمیل می‌شود.

به گزارش سبحان ، صمد شفاهی در حاشیه نمایشگاه آسانسور، اظهار داشت: اگر هزینه‌ها کاهش یابد ساختمان‌ها به این سمت می‌روند و استاندارد سازی مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی افزود: آسانسورهایی که در ساختمان‌ها نصب می‌شوند در همان لحظه تاییدیه استاندارد برای آنها صادر می شود و در این مضوع مشکل نداریم مهمترین موضوع آسانسور در ساختمان‌هایی است که از سالیان قبل نصب شده است و استاندارردهای لازم را ندارد و بیشترین حوادث را شاهد هستیم.

رئیس انجمن تولید کنندگان قطعات آسانسور و پله برقی ادامه داد: هزینه‌های بالای استاندارد باعث مشکلاتی می‌شود که بازتاب آن را در حوادث جامعه می‌بینیم.

وی با بیان اینکه اکنون اماکن عمومی و ادارات دولتی نسبت به استاندارد سازی اقدام کردند گفت: اماکن تجاری و بیمارستان‌ها در این زمینه ورود کردند و اکنون بحث استانداردسازی صورت می‌گیرد.

شفاهی خاطر نشان کرد: وظیفه این انجمن هماهنگی، نظارت بر استاندارد سازی و ارتقای توان کیفی و کمی تولیدات است که در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و پله برقی از ۲۳ تا ۲۶ تیر ۱۴۰۲ توسط اتاق تعاون ایران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران بر پا شده است.


شنبه 24 تیر 1402 ، 35 : 11

کد خبر :

بازدید : 197
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها