شنبه 12 اسفند 1402    2024/3/2

شنبه 24 تیر 1402 ، 10 : 11

کد خبر :

تحلیل هفتگی بورس؛

ابتدا عرضه سپس تقاضا

برای شاخص کل بورس در ابتدای هفته انتظار عرضه و در انتهای هفته انتظار تقاضا را خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار سبحان ، هفته گذشته بورس غیر قابل انتظار عمل کرده و در معاملات روز چهارشنبه افت بیش از ۵۴ هزار واحدی را تجربه کرد و در جایگاه ۲ میلیون و ۷۱ هزار واحد قرار گرفت.

می‌توان گفت تقریباً کل نمادهای بازار سرمایه در روز عجیب چهارشنبه منفی بودند و بازار با یک ریزش بسیار شدید مواجه شد، در شرایط فعلی اما تحلیلگران معتقدند بازار همچنان گزینه جذابی برای سرمایه گذاری شده و ریزش‌ها هم سهم‌ها را به شدت جذاب کرده است.

 

علی فراقی کارشناس بازار سرمایه در این باره به مهر گفت: برای پیش بینی رفتار احتمالی بازار در هفته پیش رو انتظار می‌رود که بازار در نیمه اول هفته رفته رفته از سمت عرضه قوی‌تر به سمت تعادل حرکت کند و پس از آن در نیمه دوم شاهد حرکت نسبی به سمت تعادلی مثبت باشیم، می‌توان گفت در این هفته نمادها یک نوسان مثبت را تجربه خواهند کرد.

فراقی افزود: برای بازدهی نمادهای بازار می‌توان صرفاً با توجه به میزان پول موجود و در گردش بازار صرفاً نمادهای کوچک را در نظر داشت که صرفاً با پول‌های کوچک‌تر توان جا به جایی را داشته باشند و برای میزان بازدهی دو شاخص اصلی بازار به نسبت وضعیت مطلوب‌تری را در این هفته برای شاخص هم وزن نسبت به شاخص کل در نظر گرفت.


شنبه 24 تیر 1402 ، 10 : 11

کد خبر :

بازدید : 149
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها