دوشنبه 01 مرداد 1403    2024/7/22

شنبه 24 تیر 1402 ، 0 : 11

کد خبر :

فرمانده نیروی دریایی سپاه:

گذشت زمانی‌که با ناو بیایند و ما را عقب برانند

سردار تنگسیری با اشاره به ممانعت آمریکا از توقیف اخیر نفتکش متخلف در خلیج فارس، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند «دوران بزن در رو تمام شد»، شاهد بودید به محض اینکه کشتی ما را توقیف کردند بلافاصله از آن‌ها کشتی گرفتیم. گذشت آن زمانی که خیال بکنید اگر با ناو آمدید ما عقب بنشینیم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سبحان ، یادواره سرداران شهید کاظم بازیار وشهید غضنفر فاطمی شهدای اطلاعات نیروی دریایی سپاه در شهرستان فسا واقع در استان فارس برگزار شد.

دریادار تنگسیری در این یادواره گفت: امشب در ۳۶‌امین سالگرد شهادت دو شهید اطلاعات نیروی دریایی سپاه در یادواره شهیدان فاطمی و بازیار دور هم جمع شدیم، دشمنان مشاهده کنند که مردم چگونه در پاسداشت راه شهیدان به اینجا آمدند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در توصیف روحیات این دو شهید والامقام گفت: این دو شهید عزیز ما خصلت های بزرگی داشتند. دوشهید بزرگوار اهل روستا و از رزمندگان اوایل جنگ تحمیلی بودند و در بیشتر عملیات‌های دفاع مقدس حضور داشتند.

وی افزود: این دو شهید از جمله تشکیل دهندگان یگان دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند. این شهیدان با قایق های تشت به جنگ با دشمن تا بن دندان مسلح دل به دریا می زدند چرا که به خدا توکل می کردند.

سردار تنگسیری با اشاره به جایگاه و مقام شهیدان، تصریح کرد: الان دشمنان ما کجا و شهیدان ما کجا هستند. شهیدان در دل ، پندار و فکر مردم ما هستند و شهدا زنده و پیش خدا دارای جایگاه رفیع هستند.

وی در توصیف احوالات شهیدان در دفاع مقدس ادامه داد: این دو شهید دوستان نزدیک بودند و به هم عشق می ورزیدند و در آن زمان کسی دنبال ریاست و مقام و درجه و این‌ها نبود. هر دو شهید فرمانده ناوچه طارق بودند و هر دو دشمن سرسخت استکبار بودند. هر دو شجاع، فرمانده، در یک سنگر و در یک ساعت و یک روز هم آسمانی شدند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با شرح رسالت پاسداری گفت: بنده به عنوان یک سرباز، باید نوکری این مردم را بکنم و اگر در دریا و در خلیج فارس ، مقابل این زورگویان نایستیم به شهدا جفا کرده ایم.

وی با یادآوری رویارویی رزمندگان اسلام طی سال‌های اخیر با استکبار در خلیج فارس و مدد الهی، افزود: هم رزم مان بنده محکم ایستاده اند و سال ۹۴ ده آمریکایی کنار جزیزه فارسی به زانو در آوردند. وقتی از آن‌ها پرسیدیم که چی شد شما زانو زدید می گویند نمی‌دانیم چه شد.

سردار تنگسیری با اشاره به اقدامات مخاطره آمیز و کاملا غیرحرفه ای و از روی ترس آمریکایی ها طی هفته گذشته در خلیج فارس گفت: وقتی رزمندگان ما در حال توقیف یک فروند نفتکش متخلف که ۹۰۰ تُن گازوئیل ما را داشت غیر قانونی قاچاق می‌کرد، بودند. آمریکایی‌ها به حمایت کشتی متخلف، دو جنگنده A-10 که ویژه جنگ های نزدیک است را به پرواز در می آورند و اقدامات خطر آفرین و کاملاً غیر حرفه ای انجام می دهند.

وی ادامه داد: دوباره یک بالگرد، یک هواپیمای بدون سرنشین یک هواپیمای با سرنشین می‌ فرستند به نقطه ای که ما در حال بازرسی شناور بودیم. در نهایت رزمندگان ما با اقتدار می ایستادند و اخطار می دهند، آن‌ها لشکرکشی کردند. اما، رزمندگان اسلام این کشتی را گرفتند و آوردند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ «دوران بزن در رو تمام شد»، شاهد بودید به محض اینکه کشتی ما را توقیف کردند بلافاصله از آن‌ها کشتی گرفتیم. گذشت آن زمانی که خیال بکنید اگر با ناو آمدید ما عقب بنشینیم.

سردار تنگسیری با اشاره به عملیات ۱۷ ربیع در سال ۱۴۰۰ و سرافکندگی استکبار گفت: آمریکایی ها با ۵ ناو جنگی آمدند تا کشتی متخلف را فراری دهند اما سربازان این ملت محکم ایستادند و تو دهنی خوردند.

وی افزود: زمانی صدام ۲۵ شهر ما را گرفته بود، شهدا ایستادند .این افتخار مردم فسا است که دو شهید را در نبرد مقابله مستقیم با استکبار تقدیم اسلام کرد. ما اکنون به مدد الهی با اقتدار در خلیج فارس ایستاده ایم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تأکید کرد: در زمان طاغوت اگر کشتی از تنگه هرمز عبور می کرد چه شناور تجاری و چه شناور نظامی ما ایرانی ها حق نداشتیم از آن سوال کنیم. اما، اکنون این اقتدار را شهدا ایجاد کردند که مجبورند جواب دهند.

وی افزود : وقتی دو مرتبه آمریکایی ها، دو مرتبه انگلیسی ها، یک مرتبه کانادایی ها و یک مرتبه استرالیایی ها توسط رزمندگان اسلام دستگیر شدند، از ترس خود را می باختند. آیا از اسلحه ما می ترسند؟ خیر این ترس را خداوند در دل آن‌ها گذاشته است. وعده خداست که دشمنان می خواهند نور خدا را خاموش کنند و ابدا نمی توانند.

سردار تنگسیری در پایان رمز موفقیت جبهه حق را پیروی از ولایت دانست و گفت: بدانیم تا خدا را داریم، تا عشق ما به امام زمان و نائب امام هست برای ما هیچ اتفاقی نمی افتد.اگر خدا را فراموش کردیم و به خودمان پرداختیم اولین نشان سقوط ما است.

در پایان این مراسم از خانواده سرداران شهید کاظم بازیار و غضنفر فاطمی تجلیل شد.


شنبه 24 تیر 1402 ، 0 : 11

کد خبر :

بازدید : 264
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها