جمعه 07 مهر 1402    2023/9/29

پنجشنبه 22 تیر 1402 ، 59 : 12

کد خبر :

رئیس کل دادگستری هرمزگان خبر داد :

کشف۳۰۰ هزار لیتر گازوئیل و انهدام خط لوله ۵۰ کیلومتری قاچاق

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف بیش از ۳۰۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق و دستگیری ۱۵۰ نفر از اتباع خارجی غیرمجاز با اجرای طرح ضربتی پاکسازی مناطق آلوده به قاچاق سوخت در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ، در روزهای گذشته فیلمی در فضای مجازی منتشر شده است که براساس این فیلم ادعا شده است در روستای کلاهی استان هرمزگان خانه‌های مردم به بهانه مبارزه با قاچاق سوخت در حال تخریب است.

در همین رابطه، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به تصاویر منتشر شده گفت: این تصاویر مربوط به تخریب ۵ دیوار تصرفی در بندر کلاهی است که محل استقرار و نگهداری مخازنی با حجم میلیون‌ها لیتر سوخت قاچاق بوده‌اند و این موضوع در فیلم‌های منتشر شده نیز به خوبی مشهود است..

وی با اشاره به دروغ پراکنی‌ها در حمایت از قاچاقچیان سوخت با هدف تاراج سرمایه‌ها و منابع ملی اعلام کرد: محل‌های تخریب شده نه تنها مسکونی نبوده‌اند بلکه اراضی و چهاردیواری‌های تصرف شده توسط قاچاقچیان هستند که علاوه بر غیرمجاز بودن، جهت ارتکاب جرم در حریم دریا ساخته شده‌اند و بر این اساس اقدام مأمورین در تخریب این مخازن کاملاً قانونی است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان اظهار داشت: در پی مطالبات مردمی با توجه به وقوع حوادث دلخراش جاده‌ای در محورهای مواصلاتی شرق استان که در نتیجه تردد بی‌ضابطه خودروهای قاچاقچیان سوخت به جان باختن و مصدومیت تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان منجر شده است، با تصویب شورای تأمین استان هرمزگان، طرح ضربتی پاکسازی مناطق آلوده به قاچاق سوخت با حضور مسئولان قضائی و به صورت مشترک توسط یگان‌های فراجا و دریابانی با پشتیبانی اطلاعاتی اجرا شد.

وی افزود: در نتیجه اجرای این طرح ضربتی، ۵۵۰ عدد انواع مخازن حاوی بیش از ۳۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شد.

قهرمانی یادآور شد: همچنین ۸۰ دستگاه موتورپمپ مکش سوخت و ۵ دستگاه وانت نیسان حامل سوخت قاچاق به همراه ۵ دستگاه موتورسیکلت سرقتی و غیر مجاز نیز توسط مأموران توقیف شده است.

وی با اشاره به کشف خط لوله ۵۰ کیلومتری انتقال سوخت قاچاق هم گفت: به دستور مقام قضائی این خط لوله که سوخت قاچاق را از مخازن به سواحل و اعماق دریا منتقل می‌کرد، به محض شناسایی منهدم و تخریب شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با اعلام اینکه برای عوامل نگهداری این حجم از سوخت قاچاق پرونده قضائی تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: متهمین علاوه بر محکومیت به حبس‌های طویل المدت به اتهام قاچاق سازمان یافته به ده‌ها میلیارد تومان جزای نقدی و ضبط تمامی اموال ناشی از جرم نیز محکوم خواهند شد.

رئیس شورای قضائی استان هرمزگان همچنین از دستگیری ۱۵۰ نفر از اتباع بیگانه غیر مجاز که در هدایت خودروهای سوخت بر، نگهداری از مخازن سوخت مشارکت داشته‌اند نیز خبر داد و گفت: برای این افراد به اتهام ورود و اقامت غیرمجاز در کشور، مشارکت در امر قاچاق سوخت پرونده قضائی تشکیل شده است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در ادامه با بیان اینکه قاچاقچیان با آتش زدن تعداد زیادی بدنه قایق مستعمل و سنگ پرانی قصد جلوگیری از اجرای قانون توسط مأمورین را داشتند، تصریح کرد: با تدابیر اتخاذ شده و در نتیجه تلاش بی وقفه مأموران، پاکسازی منطقه و اجرای کامل این عملیات با موفقیت کامل و بدون هیچ گونه خسارت جانی و مالی انجام شد.


پنجشنبه 22 تیر 1402 ، 59 : 12

کد خبر :

بازدید : 52
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها