دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

پنجشنبه 22 تیر 1402 ، 48 : 12

کد خبر :

رئیس جمعیت هلال‌احمر:

ظرفیت‌های مردمی در اربعین به میدان می‌آیند

رئیس جمعیت هلال‌احمر در جلسه ستاد عملیاتی اربعین این جمعیت بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های مردمی‌برای برگزاری هرچه بهتر مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی و تدوین دستورالعمل درمان یکسان بیماری‌ها در ایام اربعین تاکید کرد.

به گزارش سبحان، از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ پیرحسین کولیوند درباره دیدار دو روز گذشته خود با وزیر بهداشت کشور عراق، گفت: در این دیدار دوستانه، توافقات مهمی‌برای برگزاری هر چه بهتر مراسم پیاده‌روی اربعین انجام شد، از جمله این که مدارک ۸۰‌ آمبولانس، ۶ خودروی نجات و دیگر خودروهای نجات، ثبت و برای ارائه‌ خدمات به زائران به کشور عراق ارسال شد.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته امکان انجام عمل جراحی در بیمارستان‌های عراق وجود نداشت، با رایزنی‌های انجام شده با وزیر بهداشت این کشور امسال، کادر درمان ایران، امکان انجام عمل جراحی را نیز پیدا کردند.

کولیوند با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر در نظر دارد امسال هم، کنگره سلامت در اربعین و کنگره امداد در اربعین را برگزار کند، افزود: دستورالعمل بالینی درمان با همکاری نظام پزشکی تنظیم شده است که به زودی منتشر می‌شود تا مداوای تمام پزشکان برای عوارض و بیماری‌های مختلف یکسان باشد.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر تاکید بر وجه مردمی‌بودن مراسم اربعین، گفت: لازم است از ظرفیت‌های مشارکت مردمی‌ برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم، استفاده شود. استفاده از ظرفیت درمانی، زائرانی که جزو کادر درمان‌اند و جذب مشارکت‌های مالی از بندهایی است که باید برای برگزاری هرچه بهتر مراسم به آنها توجه کرد.

کولیوند تاکید کرد: باید توجه داشت که هر جا از مردم کمک گرفتیم موفق بودیم و توفیقات زیاد بوده و هر جا که از مردم کمک نگرفتیم، نتیجه رضایت‌بخشی حاصل نشده است.

وی ادامه داد: تمام هدف ما در ابتدا، حفظ سلامت زائران و بعد از آن، برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم اربعین است.


پنجشنبه 22 تیر 1402 ، 48 : 12

کد خبر :

بازدید : 183
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اجتماعی

پربازدیدترین ها