شنبه 29 اردیبهشت 1403    2024/5/18

پنجشنبه 22 تیر 1402 ، 48 : 10

کد خبر :

صدور مجوز ورود موقت ماشین آلات راه‌سازی و معدنی به گمرکات اجرایی تفویض شد

گمرک ایران در یک اقدام تسهیل گرایانه و با هدف شفاف سازی و انحصار زدایی، اختیار صدور مجوز ورود موقت ماشین آلات راه‌سازی و معدنی را به گمرکات اجرایی تفویض کرد.

به گزارش سبحان ، از گمرک ایران، موضوع تفویض اختیار ورود موقت ماده ۵۰ قانون امور گمرکی در راستای تمرکز زدایی امور و تسهیل در تشریفات گمرکی و در اجرای بهبود فضای کسب و کار و صرفه جویی در وقت خدمت گیرندگان گمرک ایران، ورود موقت ماشین آلات راه‌سازی و معدنی به گمرکات اجرایی تفویض اختیار شده است.

بر اساس بخشنامه گمرک در این خصوص، صدور مجوز ورود موقت ماشین آلات راه‌سازی و معدنی در گمرکات اجرایی به مدت ۶ ماه با رعایت شرایط اعلامی دفتر مقررات صادرات و واردات که شامل بیل مکانیکی با قدرت بیش از ۳۰۰ اسب بخار، لودر با قدرت بیش از ۳۵۰ اسب بخار، بولدوزر با قدرت بیش از ۳۶۰ اسب بخار و دامپتراک با ظرفیت بیش از ۱۰۰ تن با اخذ تضمین لازم امکان ورود موقت به کشور را خواهند داشت.

همچنین تمدید پروانه‌های ورود موقت ماشین آلات راه سازی و معدنی به مدت ۱۸ ماه در فواصل ۶ ماهه امکان پذیر خواهد بود و صدور و تمدید در مجموع حداکثر تا سقف دو سال از تاریخ صدور پروانه با رعایت شرایطی امکان پذیر است.


پنجشنبه 22 تیر 1402 ، 48 : 10

کد خبر :

بازدید : 195
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها