شنبه 29 اردیبهشت 1403    2024/5/18

چهارشنبه 21 تیر 1402 ، 25 : 13

کد خبر :

حضور حدود 150 هزار حاجی از کشورهای مختلف در مدینه+عکس

با پایان مناسک حج تمتع، تشرف کاروان‌های مدینه دوم به مدینه منوره آغاز شده است و هم‌اکنون حدود 150 هزار حاجی از کشورهای مختلف در شهر پیامبر اعظم (ص) حضور دارند.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری سبحان، کاروان‌های مدینه دوم حج تمتع از کشورهای مختلف از مکه مکرمه به مدینه منوره اعزام می‌شوند و پس از گذشت بیش از ۱۰ روز از پایان حج، همچنان روز تعدادی از حجاج از طریق قطارهای سریع‌السیر یا اتوبوس‌ها وارد شهر پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله می‌شوند.

با توجه به محدودیت اسکان در مدینه منوره، امکان اسکان طولانی در این شهر وجود ندارد. زائران ایرانی هم پس از پنج شب اقامت در مدینه، به کشور بازمی‌گردند.

ورود حدود ۳۰ هزار حاجی به مدینه در یک روز

پس از پایان مناسک حج تمتع تاکنون، حدود ۴۰۰ هزار نفر از حجاج به مدینه منوره مشرف شده‌اند. براساس اعلام سعودی‌ها، روز گذشته ۲۹ هزار و ۱۷۳ حاجی وارد مدینه منوره شدند. همچنین در یک روز ۲۳ هزار و ۶۶ حاجی با حدود ۱۰۰ پرواز از مدینه به کشورهای خود بازگشته‌اند.

هم‌اکنون ۱۴۶ هزار و ۱۶۲ نفر از حجاج با ملیت‌های مختلف در مدینه منوره حضور دارند که البته تعداد هتل‌های مدینه برای اسکان حدود ۲۰۰ هزار زائر آماده شده است.

بازگشت ۴۲ درصد حجاج کشورهای مختلف

امسال بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به حج تمتع مشرف شدند که تاکنون حدود ۴۲ درصد از حجاج به کشورهای خود بازگشته‌اند. روند بازگشت حجاج ایرانی نیز ادامه دارد و بر اساس برنامه‌ریزی سازمان حج و زیارت، همه حجاج ایرانی تا سوم مرداد به کشور بازمی‌گردند. در حج تمتع سال جاری ۸۷ هزار و ۵۴۱ ایرانی به سرزمین وحی اعزام شدند.

به گزارش فارس، حجاج با حضور در مدینه منوره به زیارت بقیع هم مشرف می‌شوند. این روزها با حضور هزاران حاجی در شهر پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله، بقیع هم از غربت درآمده است و زائران بسیاری به حرم نبوی و قبرستان بقیع می‌روند.


چهارشنبه 21 تیر 1402 ، 25 : 13

کد خبر :

بازدید : 191
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار فرهنگی

پربازدیدترین ها