شنبه 11 آذر 1402    2023/12/2

چهارشنبه 21 تیر 1402 ، 46 : 12

کد خبر :

رقابت‌های پارادوومیدانی قهرمانی جهان _ پاریس :

گرفتن مدال جهانی ملی‌پوش ایران به خاطر اعتراض یک ایرانی دیگر!

عضو تیم ملی پارادوومیدانی پس از این که مدال طلای ماده پرتاب نیزه کلاس F54 را از او گرفتند و چهارم جهان شد، گفت: تصور نمی‌کردم دوست صمیمی خودم که عضو تیم ملی پارادوومیدانی ترکیه است با اعتراض روی پرتاب من مدال طلایم را تصاحب کند.

به گزارش سبحان ،امان الله پاپی ، درباره علت از دست دادن مدال طلای ماده پرتاب نیزه کلاس F54 در مسابقات قهرمانی جهان، اظهار کرد: بعد از این که حریفانم از ترکیه و ازبکستان رقابت خود را در پرتاب نیزه انجام دادند من در پرتاب چهارم با 50.09 متر توانستم از آنها پیشی بگیرم و به مدال طلا دست یافتم و محمد خالوندی ورزشکار ایرانی الاصل تیم ترکیه دوم و ورزشکار ازبکستان سوم شدند. نماینده برزیل هم در جایگاه چهارم قرار گرفت. اگر قرار به اعتراض هم بود باید دوومیدانی کار برزیلی اعتراض می‌زد نه دوست صمیمی خودم خالوندی.

وی گفت: بعد از اتمام مسابقات به من آی دی کارت دادند و گفتند فردا ساعت 11 بیا برای اهدای مدال، وقتی هتل رفتم ساعت 12 روی سایت دیدم که من چهارم شدم و خالوندی در جایگاه اول قرار گرفته است. از او پرسیدم جریان چیست و او گفت شاید نماینده برزیل اعتراض زده در حالی که بعد از اعتراض فهمیدم که او از ساعت 9:30 تا 12 شب نزدیک به 30 بار به مسوولین برگزاری مسابقات اصرار می‌کرده که فیلم پرتاب چهارم من را که طلا گرفته بودم را بازبینی کنند و تاکید داشته که من در این پرتاب خطا کردم و باید نتیجه تغییر پیدا کند.

این پرتابگر پارادوومیدانی اضافه کرد: اگر همان شب می‌دانستم که او روی پرتاب من اعتراض کرده من نیز به پرتاب او اعتراض می‌کردم چون پرتاب او نیز صددرصد خطا بود اما چون از زمانش گذشته بود امکان اعتراض وجود نداشت. هر چند مسوولین نسبت به تصمیم هیات ژوری و مسوولین برگزاری اعتراض کردند اما بی فایده بود و طلایم را به راحتی از دست دادم و چهارم شدم.

پاپی افزود: خالوندی دوست صمیمی من است و تصور نمی‌کردم به پرتاب من اعتراض و مدال طلایم را به راحتی تصاحب کند.

او خاطرنشان کرد: برای کسب مدال طلای پرتاب نیزه در قهرمانی جهان به سختی تمرین کرده و از تمام حریفانم آماده‌تر بودم. اگر واقعا پرتاب من خطا بود پرتاب سایر حریفانم که اول و دوم شدند صددرصد خطا بود. اگر می‌دانستم که خالوندی دنبال اعتراض روی پرتاب من است بدون این که زمین مسابقات را ترک کنم من نیز اعتراض می‌کردم و الان به جای چهارمی در جدول رده‌بندی در جایگاه اول قرار داشتم.

پاپی در پایان گفت: از این مساله به شدت ناراحتم و معتقدم حقم به راحتی خورده شد.


چهارشنبه 21 تیر 1402 ، 46 : 12

کد خبر :

بازدید : 96
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار ورزشی

پربازدیدترین ها