دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

چهارشنبه 21 تیر 1402 ، 30 : 10

کد خبر :

کره شمالی موشک بالستیک دوربرد آزمایش کرد

پیونگ‌یانگ در پاسخ به اقدامات تنش‌زای آمریکا و متحدانش در شبه‌جزیره کره، یک موشک بالستیک دوربرد را آزمایش کرد.

بنا بر گزارش رویترز، کره شمالی در آستانه دیدار سران کره جنوبی و ژاپن در حاشیه نشست سران ناتو در لیتوانی، امروز چهارشنبه یک موشک بالستیک دوربرد را به سمت سواحل شرقی پرتاب کرد.

این آزمایش موشکی پیوینگ‌یانگ در بحبوحه افزایش تنش‌ها با آمریکا انجام می‌شود.

در روزهای اخیر کره شمالی علاوه بر محکومیت ورود زیردریایی آمریکایی به سواحل کره جنوبی اعلام کرد هواپیمای جاسوسی آمریکا با نقض حریم هوایی پیونگ‌یانگ وارد منطقه اقتصادی‌اش شده است.

پیونگ‌یانگ تأکید کرده به ا ین اقدامات تشن‌زای آمریکا و متحدانش در شبه‌جزیره کره پاسخ خواهد داد.

رسانه‌های کره شمالی اوایل تیرماه اعلام کردند که هم‌زمان با هفتادوسومین سالگردِ آغاز جنگ کره، هزاران نفر از مردم کره شمالی با حضور در شهر پیونگ‌یانگ شعار «جنگ انتقام‌جویانه» علیه آمریکا را سرد دادند.

به نوشته خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر در این تجمع شرکت کردند و شعارنوشته‌هایی (پلاکارد) با عنوان «تمام سرزمین آمریکا در تیررس موشک‌های ماست»، «آمریکای امپریالیست ویرانگر صلح است» حمل می‌کردند.

به نوشته این خبرگزاری، کره شمالی اکنون «قوی ترین سلاح مؤثر برای مجازات امپریالیست‌های آمریکا» را در اختیار دارد و «انتقام جویان در این سرزمین با اراده‌ای تسلیم ناپذیر بی‌صبرانه در انتظار انتقام از دشمن هستند.» ۷۰ سال است که کره شمالی و جنوبی در وضعیت جنگ هستند، زیرا جنگ بین آنها در سال‌های ۱۹۵۰- ۱۹۵۳ (جنگ کره) به آتش‌بس ختم شد و نه یک معاهده صلح.

در هفته‌ها و ماه‌های اخیر تنش بین آمریکا و کره جنوبی با کره شمالی افزایش یافته و پیونگ‌یانگ در واکنش به اقدامات تحریک‌آمیز سئول و واشنگتن و انجام رزمایش‌های پیاپی در مرزهای کره شمالی، آزمایش‌های موشکی خود را افزایش داده است.


چهارشنبه 21 تیر 1402 ، 30 : 10

کد خبر :

بازدید : 178
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها