شنبه 29 اردیبهشت 1403    2024/5/18

چهارشنبه 21 تیر 1402 ، 23 : 10

کد خبر :

وزارت امور خارجه لبنان:

لبنان از رژیم صهیونیستی به شورای امنیت شکایت می‌کند

وزارت امور خارجه لبنان اعلام کرد که از رژیم صهیونیستی به خاطر اشغالگری آن در روستای مرزی الغجر به سازمان ملل متحد و شورای امنیت شکایت می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان ، وزارت امور خارجه لبنان به هیئت نمایندگی دائم این کشور در سازمان ملل متحد  دستور داد تا شکایتی را به دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت علیه  رژیم صهیونیستی به خاطر اشغالگری آن در روستای مرزی الغجر لبنان  ارائه کند.

وزرات امور خارجه لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که  این اقدام رژیم اسرائیل یک تخلف آشکار و خطرناک است که به نقض‌ها و تخلفات روزانه و مداوم حاکمیت لبنان و قطعنامه شماره 1701 شورای امنیت افزوده شده است.

این وزارت‌خانه خواستار محکومیت نقض عمدی حاکمیت لبنان و خروج فوری و بدون قید و شرط رژیم صهیونیستی از تمامی اراضی اشغالی لبنان شد.
پیش از این ژنرال «ارودو لازارو» فرمانده یونیفل (نیروهای حافظ‌ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان) در رأس هیئتی در بیروت با «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر دولت موقت لبنان و «عبدالله بوحبیب»  وزیر خارجه در دولت موقت لبنان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

بوحبیب بعد از این دیدار اعلام کرد که «درباره وضعیت امنیتی جنوب مذاکراتی  صورت گرفت و درخواست طرف اسرائیلی مبنی بر برچیدن چادر به ما منتقل شد. پاسخ ما این بود که ما نیز می‌خواهیم آن‌ها از شمال [منطقه] الغجر که خاک لبنان است، عقب‌نشینی کنند. ما 18 مورد تجاوز  اسرائیل را در مرز ها ثبت کردیم».

 
رژیم صهیونیستی در ادامه تحرکات متجاوزانه خود، در روستای مرزی الغجر در جنوب لبنان سیم‌خاردار کار گذاشته و بخش شمالی این روستا را کاملا اشغال و آن را از حاکمیت لبنان خارج کرده است؛ موضوعی که با واکنش قاطع و خشم لبنانی‌ها همراه بود.

در جدیدترین مورد تجاوزات رژیم اشغالگر به روستای مرزی الغجر، مسئولان  این رژیم دستور ایجاد یک حصار آهنی را صادر کردند که بخش شمالی روستای الغجر را کاملا از بخش جنوبی آن جدا کرده و به اراضی اشغالی فلسطین ضمیمه می‌کند. صهیونیست‌ها همچنین چندین برج آهنی روی این حضار ایجاد کرده‌اند که در هر یک از آنها دوربین‌هایی با برد 5 کیلومتر نصب شده است.

از آنجایی که حصار جدید صهیونیست‌ها با سیم خاردار در روستای مرزی الغجر بخش شمالی آن را از لبنان جدا می‌کند، لبنانی‌ها این اقدام رژیم اشغالگر را محکوم کردند و مقاومت لبنان نیز درباره تجاوزات رژیم صهیونیستی به نقاط مرزی لبنان به این رژیم هشدار داد.


چهارشنبه 21 تیر 1402 ، 23 : 10

کد خبر :

بازدید : 189
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها