دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

چهارشنبه 21 تیر 1402 ، 8 : 10

کد خبر :

عضو شورای عالی بورس:

پیش‌بینی بازگشایی نمادهای استانی سهام عدالت در نیمه دوم سال

عضو شورای عالی بورس گفت: مرحله پایانی نحوه برگزاری مجامع نمادهای استانی سهام عدالت امروز در شورای عالی بورس تصویب شد اما مقرر شد در جلسه آینده شورا حلقه آخر آن با هماهنگی سازمان بورس و اتاق تعاون، تدوین و به تصویب نهایی برسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری سبحان ، از مردادماه 99 وضعیت بازار سهام روبه‌ ریزش قرار گرفت و اغلب سهام در بازار افت کردند و به تبع آن سهام استانی عدالت هم با افت ارزش همراه شد و به زیر قیمت اسمی خود افتاد‌ و در نتیجه نهاد ناظر اقدام به بستن نمادهای معاملاتی شرکت‌های استانی سهام عدالت کرد که تاکنون هم این نمادها بسته مانده‌ است.

در این زمینه امروز یک عضو شورای عالی بورس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد اینکه نمادهای استانی سهام عدالت چه زمانی باز می‌شود؟ گفت: پیش‌بینی‌ها در مورد زمان باز شدن دقیق نیست چون آیین‌نامه نحوه معاملاتی آن و برگزاری مجامع استانی مشخص نیست.

احمد شعبانی اضافه کرد: مرحله پایانی نحوه برگزاری مجامع امروز در شورای عالی بورس تصویب شد اما مقرر شد در جلسه آینده شورای عالی بورس حلقه آخر آن با هماهنگی سازمان بورس و اتاق تعاون تدوین و به تصویب نهایی برسد.

به گفته وی، با این حساب در 3 ماه آینده بعید است که مجامع شرکت‌های استانی سهام عدالت برگزار شود و بازگشایی نمادهای استانی به فصل پاییز و پس از آن می‌رسد.

‌این عضو شورای عالی بورس اضافه کرد: مجامع هم به صورت حضوری و هم الکترونیکی برگزار خواهد شد.


چهارشنبه 21 تیر 1402 ، 8 : 10

کد خبر :

بازدید : 189
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها