پنجشنبه 03 خرداد 1403    2024/5/23

چهارشنبه 21 تیر 1402 ، 53 : 8

کد خبر :

قائم مقام دستیار رئیس جمهور:

سردشت مقصد دومین سفر دستیار رئیس جمهور

قائم مقام دستیار رئیس جمهور از سفر یک روزه سکینه سادات پاد، دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی به سردشت خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی سبحان ، سامان نیازی گفت: دستیار رئیس جمهور روز چهارشنبه ۲۱ تیرماه به همراه هیاتی از حوزه پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی ریاست جمهوری و هیات دیپلماتیک ژاپن به ریاست کنجو موراکامی وزیر مختار ژاپن، به منظور حضور در نشست خبری و تخصصی حقوق بشری با عنوان «حق بر زنده نگه داشتن حقیقت جنایت سردشت» درخصوص قربانیان و جانبازان بمباران شیمیایی سردشت، به استان آذربایجان غربی سفر می‌کند.

قائم مقام دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی در ادامه افزود: هیات دیپلماتیک ژاپن به جهت قرابت موضوعی بمباران هیروشیما و ناکازاکی با حملات سردشت، در این سفر دستیار رییس جهمور را همراهی خواهد کرد.

نیازی با بیان اینکه در این سفر تعدادی از رسانه‌های بین‌المللی نیز دستیار رئیس جمهور را همراهی خواهند کرد، ادامه داد: در جریان بازدید از شهر سردشت، قرار است با خانواده شهدا و جانبازان بمباران شیمیایی نیز دیدار و گفتگو شود.

وی همچنین از برگزاری یک نشست با حضور تعدادی از قربانیان حملات شیمیایی خبر داد.

نیازی تاکید کرد که هدف از این سفر زنده نگه داشتن حقیقت جنایت ارتکابی در سال ۶۶ و تکریم یاد و نام قربانیان و خانواده های آن‌ها است.

وی در خاتمه از برنامه ویژه دستیار رئیس جمهور جهت پیگیری مؤثر حقوق قربانیان در مراجع داخلی و بین المللی حقوق بشری خبر داد.


چهارشنبه 21 تیر 1402 ، 53 : 8

کد خبر :

بازدید : 53
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها