پنجشنبه 03 خرداد 1403    2024/5/23

سه شنبه 20 تیر 1402 ، 54 : 14

کد خبر :

وزارت خارجه کنیا:

توضیح وزارت خارجه کنیا درباره دلیل تأخیر سفر رئیس جمهور

وزارت خارجه کنیا درباره دلایل تأخیر سفر ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران به کنیا توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سبحان ، «آلفرد موتوآ»، وزیر امور خارجه کنیا درباره دلایل تعویق سفر سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران به کنیا توضیحاتی ارائه کرد.

وزیر خارجه کنیا گفت دو کشور توافق کرده‌اند برنامه این سفر به منظور بازبینی تفاهم‌نامه‌های دوجانبه عوض شود. در بیانیه‌ای که به نیابت از وزیر خارجه کنیا صادر شده آمده است: «رئیس‌جمهور ایران، عالیجناب رئیسی قرار بود برای یک سفر امروز وارد کنیا شود. این سفر قرار بود فرصتی برای بررسی و تقویت روابط دوجانبه در راستای منافع مردم دو کشور فراهم کند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «برنامه رئیس‌جمهور [کنیا] اکنون مورد بازبینی قرار گرفته تا امکان نهایی‌سازی تفاهم‌نامه‌هایی که برای پیشبرد روابط از اهمیت محوری برخوردارند فراهم شود. رئیس‌جمهور ایران فردا برای سفر دولتی وارد کنیا خواهد شد.»

وزیر امور خارجه کنیا خاطرنشان کرد که رئیس‌جمهور ویلیام روتو ساعت 7 صبح چهارشنبه میزبان آیت‌‌الله رئیسی خواهد بود و با هیئت همراه ایشان گفت‌وگو خواهد کرد.

پیش از این مقام‌های دولتی کنیا گفته بودند که کنفرانس خبری مشترک روسای جمهور ایران و کنیا موقتا لغو شده است. آنها گفته بود که توضیحات درباره زمان سفر آیت‌الله رئیسی به زودی اعلام خواهد شد.

کنیا نخستین کشور آفریقایی است که رئیس‌جمهور ایران قرار است در سفر خود به قاره سیاه به آنجا سفر کند. وی قرار است بعد از این سفر عازم اوگانادا و زیمبابوه شوند.


سه شنبه 20 تیر 1402 ، 54 : 14

کد خبر :

بازدید : 194
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار بین الملل

پربازدیدترین ها