شنبه 12 اسفند 1402    2024/3/2

سه شنبه 20 تیر 1402 ، 54 : 12

کد خبر :

رئیس پارلمان عربی:

روابط کشورهای عربی و آسیایی به دولتها ختم نمی شود

رئیس پارلمان عربی با تاکید بر همکاری های پارلمانی گفت: آرمان های ما هنوز تحقق پیدا نکرده است، تکالیف بزرگ‌تری بر عهده ماست و باید برای تقویت روابط دو‌ و چند جانبه بین کشورها تلاش کنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سبحان ، عادل عبدالرحمن العسومی در نشست کمیته دائمی کمیته دائمی بودجه و برنامه ریزی و دومین نشست کارگروه اسناد پایه مجمع مجالس آسیایی که صبح امروز (سه شنبه 20 تیر) در هتل آزادی تهران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: پارلمان های عربی روابط نزدیکی با فرهنگ و تمدن های مختلف بین ملت های عربی و آسیایی ایجاد کردند.

 

وی با بیان اینکه با وجود جغرافیایی منطقه، بیشتر کشورهای عربی در قاره آسیا وجود دارند، عنوان کرد: شکی نیست که روابط کشورهای عربی و آسیایی به دولت ها ختم نمی شود و پارلمان ها به نمایندگی از ملتها می‌توانند گفتگو داشته و نقش آفرین باشند و در راستای استراتژی که داریم آینده بهتری را برای ملتها تامین کنیم.

العسومی خاطرنشان کرد: در جهان عرب و آسیا نگرانی های مشترکی وجود دارد که تنها شامل مبارزه با فقر یا بیکاری نیست بلکه شامل توانمندسازی زنان و‌آموزش هم می شود و ما باید در این زمینه تلاش فراوان کنیم.

رئیس پارلمان عربی با تاکید بر همکاری های پارلمانی، گفت: آرمان های ما هنوز تحقق پیدا نکرده است، تکالیف بزرگ‌تری بر عهده ماست و باید برای تقویت روابط دو‌ و چند جانبه بین کشورها تلاش کنیم.

وی بر توسعه روابط تجاری، اقتصادی و همکاری های اقتصادی کشورهای عربی و آسیایی تاکید کرد و گفت: پارلمان عربی در راستای تقویت روابط بین ملت های عربی و آسیایی و‌نزدیک شدن دیدگاه ها تلاش می کند زیرا هماهنگی و همکاری بیشتر سبب مستحکم شدن روابط مبتنی بر تامین منافع ملت ها می شود.

العسومی در ادامه یادآور شد: پارلمان کشورهای عربی در حال هماهنگی مستمر با پارلمان های کشورهای آسیایی در مجامع بین المللی است. تلاش پارلمان عربی در راستای ثبات و امنیت منطقه بوده و انسجام و‌وحدت بین ملت ها را دنبال می کند. امید است تلاش ها در جهت تامین منافع ملت ها ادامه داشته باشد.


سه شنبه 20 تیر 1402 ، 54 : 12

کد خبر :

بازدید : 39
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها