دوشنبه 03 اردیبهشت 1403    2024/4/22

سه شنبه 20 تیر 1402 ، 48 : 8

کد خبر :

گفتگوی تلفنی روسای جمهور ایران و ازبکستان؛

دکتر رئیسی: ظرفیت‌های زیادی برای توسعه تعاملات میان ایران و ازبکستان وجود دارد

رئیس جمهور رشد روابط جمهوری اسلامی ایران با ازبکستان در دو سال گذشته را قابل قبول دانست و تاکید کرد: ظرفیت‌های زیادی برای توسعه تعاملات فیمابین وجود دارد که امید است با تسریع در اجرای توافقات صورت گرفته در سفرهای متقابل روسای جمهور دو کشور، این ظرفیت‌ها هر چه بیشتر فعال شوند.

دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز دوشنبه در گفتگوی تلفنی با «شوکت میرضیایف» رئیس جمهوری ازبکستان، با تبریک مجدد موفقیت وی در کسب دوباره اعتماد مردم این کشور، ابراز امیدواری کرد در دوره جدید نیز روابط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و تجاری فیمابین در سایه عزم و اراده جدی سران دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.
رئیس جمهور در این گفتگوی تلفنی رشد روابط جمهوری اسلامی ایران با ازبکستان در دو سال گذشته را قابل قبول دانست و تاکید کرد: ظرفیت‌های زیادی برای توسعه تعاملات فیمابین وجود دارد که امید است با تسریع در اجرای توافقات صورت گرفته در سفرهای متقابل روسای جمهور دو کشور، این ظرفیت‌ها هر چه بیشتر فعال شوند.
«شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان نیز در این مکالمه تلفنی با قدردانی از تبریک رئیس جمهور ایران، تصریح کرد: روند گسترش همکاری‌های ازبکستان با جمهوری اسلامی ایران در دوره جدید در حوزه‌های مختلف دوجانبه و منطقه‌ای از جمله در چارچوب سازمان همکاری شانگهای با قوت و جدیت بیشتر تداوم خواهد یافت.


سه شنبه 20 تیر 1402 ، 48 : 8

کد خبر :

بازدید : 202
• بزرگنمایی متن خبر


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها